Yatırım Finansman Hisse Önerileri

452

20 Temmuz 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Piyasalarda Dün…

 Dün güne yatay açılışla başlayan endeks, seans başından itibaren alımların önde olmasıyla yükseliş kaydetti. Düşüş trend direnci üzerinde kapanış gerçekleştirmeyi başaran BIST100, günü %2,07 değer kazancıyla 2501,9 puanla tamamladı. Yukarı yönlü hareketlerin devamını beklediğimiz endekste 2545,0’i direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviye üzerinde kalınması halinde 2590,0-2600,0 bandı yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde 2480,0 ilk destek olmak üzere 2450,0’ye düşüş devam edebilir.

 Dolar/TL ise, 17,50 üzerinde kapanış gerçekleştirdi. Bu seviye üzerinde kalındığı taktirde yukarı yönlü hareketlerin devamını görebileceğimiz kurda, 17,70- 17,80 bandı sonraki hedef olarak izlenebilir. Olası geri çekilmelerde 17,40 ilk destek olmak üzere 17,15’e düşüş hız kazanabilir.

Bugünün Gündeminde …

 Avrupa Birliği, Rus bankalarına yönelik yaptırımları hafifletmeyi planladığını bildirdi. Yedinci yaptırım paketinde yapılan açıklamada, AB’nin özellikle Afrikalı liderlerin eleştirilerinden sonra gıda ve gübre ticaretine ilişkin işlemlerde sorunlara yol açan banka yaptırımlarını göz önünde bulundurdukları aktarıldı. Bugün görüşülmesi beklenen pakette VTP, Sovcombank, Novikombank, Otkritie FC Bank, VEB, Promsyazbank ve Bank Rossiya’nın dondurulan varlıklarının AB üyelerince serbest bırakılmasının önü de açılmış olacak. Diğer taraftan yapılacak değişikliklerle Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın gıda ticaretinde ihtiyacı olacağı miktar hariç, varlıkları da dondurulabileceği belirtiliyor.

 Yurtiçi veri gündeminde tüketici güveni (10:00) ve normalde Perşembe günleri açıklanan haftalık TCMB yabancı menkul kıymet işlemleri ve rezerv verileri Kurban bayramı öncesi hafta için açıklanacak.

 Yurtdışında Euro Bölgesi cari denge (11:00) ve tüketici güveni (17:00) ile ABD mevcut konut satışları (17:00) ve Tesla’nın 2Ç22 sonuçları izlenecek.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar …

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Resesyon kaygıları devam etmesine karşın, uzun süredir fiyatlanan bir beklenti olması ve Fed’den gelen son mesajların hafif ılımlı tarafa kaymasıyla ABD borsalarında tepki alımları sürüyor. 27 Temmuz Fed toplantısına kadar sakin görünen ajanda nedeniyle borsalar için de rahat bir hareket alanı olduğunu düşünüyoruz. ABD vadelileri bu sabah pozitif tarafta, Asya’da da %2.5’lere varan alımlar yaşanıyor. Avrupa piyasaları da açılışta yukarıda olması bekleniyor.

 EUR/Dolar ise, Perşembe günü açıklanacak olan ECB faiz kararı öncesi güçlü duruşunu koruyor. 22 günlük hareketli ortalama 1,03’ü direnç olarak takip edeceğimiz paritede, bu seviye üzerinde kalınması halinde 1,0430 yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde 1,01350 destek olarak izlenebilir.

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, halka arz, hisse arz, bedelli, bedelsiz, temettü, temettü veren hisseler, temettü hisseleri, kar payı, hedef fiyatlar, şirket haberleri, hekts haber, froto haber, eregl haber, sasa haber,