ASTOR, EUPWR, HEKTS ve SMRTG İçin Önemli Haberler

514

28 Temmuz 2023 EconomIcon#ARASE – JCR Eurasia tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notunun teyit edildiği açıklandı.

#ASTOR – Şirketin özel bir firma ile 5,3 milyon dolar tutarında, 5 Adet Güç Transformatörü ve 4 Adet Kuru tip Transformatör satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

#ASTOR – Endoks Enerji ile 3,1 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

#ASGYO – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün toplanacak.

#BERA – Şirket bağlı ortaklığı MPG Makine’nın Savunma Sanayi Fuarına katılım sağladığı açıklandı.

#BRKVY – 176 gün vadeli 65 milyon TL ve 84 gün vadeli 55 milyon TL tutarlarında bono ihraç edildi.

#CELHA – GES yatırımı kapsamında Malatya’da 230.000 m² Susuz Tarım Arazisi niteliğinde bulunan arazilerin satın alınması için gerekli çalışmalara başlanmasına karar verildiği açıklandı.
#DYOBY – 400 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#EMKEL – Şirket ortağı Özar Elektrik tarafından 9.652.175 EMKEL payının 385.000 adet KONTR payı karşılığı sattığı açıklandı.

#EUPWR – Şirketin, Portekiz bayisi aracılığı ile Portekiz’de yerleşik bir firmadan ve Angola’da yerleşik bir firmadan Orta Gerilim Ekipmanları ve Dağıtım Trafosu tedariki konusunda 0,75 milyon dolar ve 0,42 milyon dolarlık siparişler alındığı açıklandı.

#ENJSA – Şirket bağlı ortaklığı Enerjisa Müşteri Çözümleri tarafından E-Şarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri’nin kalan 410.760 adet paya karşılık gelen %6 hissesini devraldığı açıklandı.

#FZLGY – Şirket payları bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#FONET – Sivas İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan 36 ay süreli SBYS Hizmet Alımı ihalesinin 21,7 milyon TL bedelle şirket tarafından kazanıldığı açıklandı.

#FONET – Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan 36 ay süreli SBYS Hizmet Alımı ihalesinin 52,4 milyon TL bedelle şirket tarafından kazanıldığı açıklandı.
#HALKB – 98 gün vadeli 2,2 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

#GWIND – Hollanda’da yerleşik Galata Wind Energy unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı

#HEKTS – Hektaş Asia’nın sermayesinin 41,0 milyon dolara yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#HEKTS – Özbekistan’da devam eden yatırım kapsamında bitki koruma ve organomineral gübre üretim tesisi için yatırım hizmeti alımına yönelik sözleşme imzalanması için Hektaş Asia’ya yetki verildiği açıklandı.

#HUNER – Orhun Kartal tarafından 30.000.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#IDEAS – IDEAS’ın faaliyetlerinde kullanılmak üzere 20 milyon TL olarak tesis edilen ve Şubat 2023’te 30 milyon TL olarak revize edilen üst limitli yapılandırılmış  finansmanın toplamda 50 milyon TL’ye çıkarılmasına ek girişim sözleşmesi imzalanmasına karar verildiği açıklandı.

#KOZAL – Şirket tarafından Eskişehir’de yapılması planlanan Altın Madeni Açık Ocak İşletmesi projesi ile ilgili ÇED Gereklidir kararı verildiği açıklandı.

#KLGYO – TOKİ mülkiyetinde bulunan İstanbul Beşiktaş’taki Referans Beşiktaş projesinde revize yapı ruhsatının alınarak kat irtifaklarının tescil edildiği açıklandı.

#KLSER – Çanakkale’de yer alan Slab-Sinterflex 2 Fabrikası içerisinde kurulan yeni slab-sinterflex üretim hattı yatırımının devreye alındığı açıklandı.

#MERCN – Şirketin orta ve uzun vadeli TL finansman ve likiditenin artırılması amacıyla, sahibi olduğu Kocaeli’deki arsayı Ziraat Katılım Bankası’na 12 ay vadeli, Sat – Kirala – Geri Al yöntemi ile satılıp, hemen geri kiralanmasına, kira süresi sonunda geri alınmasına kara verildiği açıklandı.

#NETAS – Şirketin TTKOM’dan 2,9 milyon dolar doları tutarında HGW Wifi5 ve 2,7 milyon dolar tutarında VDSL Wifi5 modem siparişi aldığı açıklandı.

#PEKGY – Şişli’de The Ritz-Carlton Residences’taki dairenin 48,3 milyon TL’ye satın alındığı açıklandı.
#SMRTG – Şirket bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji ile bir müşterisi arasında 2,3 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

#TCELL – Şirketin sermayesinin %100’üne sahip olduğu Beltel’i devralması suretiyle kolaylaştırılmış usulde Şirket bünyesinde birleşilmesine ilişkin yapılan başvurunun SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.

#ULUUN – Şirketin Antakya fabrikasının kapasite artışı ve teknoloji yenileme amacıyla yapılmakta olan revizyon çalışmaları yanında işletme sermayesi finansmanında kullanılmak üzere, Hollanda Kalkınma Bankası FMO ile 12 milyon dolarlı kredi sözleşmesi için görüşmelere başlandığı açıklandı.

#YATAS – S10 yıl vadeli 470 milyon TL tutarında onaylanan Yatırım Teşvik Avans Kredisi’nden 2.dilim olarak 94 milyon TL’nin kullanıldığı açıklandı.

#YKBNK – 175 gün vadeli 443,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#ZOREN – 140 gün vadeli 19,6 milyon TL tutarında bono ve 399 gün vadeli 230 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın