ZOREN, SMRTG, MIATK ve MGROS İçin Önemli Haberler

351

6 Ocak 2023 EconomIcon

Güne başlarken, şirketlerin sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri…

#ARASE – EPDK tarafından belirlenen 2022 Yılı Planlı Bakım Bütçesini fiziki olarak % 100’ün üzerinde gerçekleştirildiği açıklandı.

#BRKSN – Şirkete SPK tarafından 69.783 TL idari para cezası verildi.

#BEYAZ – Şirketin yetkili satıcısı olduğu 5 markada geçen yıl toplam sıfır araç satışlarına göre, satışlar %10,45 artarak 2.814 adete, 2022 yılı toplamında ise %10,45 artışla 9.226 adete yükseldi.

#DAPGM – Şirketin EKGYO ile imzaladığı Ormanköy Çekmeköy projesinin yer aldığı alanlara ait iskanın alındığı açıklandı.

#DENGE – Şirket bağlı ortaklığı Site Lojistik ile Kimberly Clark arasında 2 yıllık yurt içi nakliye hizmeti sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#DOAS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 660 milyon TL’den 1,0 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#EGGUB – 600 milyon TL kayıtlı sermaye tavanına geçilmesine karar verildiği açıklandı.

#FRIGO – 2023 yılında yurt dışına sevk edilmek üzere 1,5 milyon euro tutarında satış sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#GLBMD -190 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı. 60 gün vadeli 30,0 TL tutarında bono ihraç edildi.

#HKTM – Şirketin Doosan Robotics ürünlerinin satışına yönelik bayilik anlaşması imzaladığı açıklandı.

#HUBVC -Şirket tarafından STRS Teknoloji’ye 36.351 dolar ödeme yapılarak borcun kapatıldığı açıklandı. DatAnchor 0,10 milyon dolar sermayeye dönüştürülebilir borç verilmesine karar verilmesi sonrasında, 0,10 milyon doların DatAnchor’a.aktarıldığı açıklandı.

#INFO – 91 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihracı kapsamında taleplerin toplandığı açıklandı.

#IMASM #HDFGS – 50 milyon TL sermayeli Norm Yeşil Enerji unvanlı şirketin kurulmasına, IMASM’nin %80 oranında şirkete iştirak etmesine karar verilirken, Norm Yeşil Enerji’nin %20’sine iştirak eden HDFGS ile Girişim Sermayesi Yatırım Sözleşmesi imzalanması sonrasında, Norm Yeşil’ye taahhüt edilen 10 milyon TL sermayesinin %25’ine karşılık gelen 2,5 milyon TL sermaye ödemesinin yapıldığı açıklandı.

#ISGYO – ISCTR mülkiyetindeki Profilo AVM’nin yanındaki taşınmaz ile birlikte satın alınmasına ilişkin tapu işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

#ISCTR – Yurt dışında 5 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#LIDER – Aralık ayında 109 adet aracın 63,7 milyon TL’ye satın alındığı açıklandı.

#MGROS – Aralık ayında 54 adet Migros, 17 adet Migros Jet ve 1 adet Macrocenter olmak üzere 72 mağaza açıldığı belirtildi.

#MIATK – Şirket bağlı ortaklığı Tripy Mobility Teknoloji tarafından elektrikli araçlara yönelik şarj ünitelerinin kurulması ve işletilmesi amacıyla Şarj Ağı İşletmeci Lisans başvurusunun EPDK tarafından onaylandı.

#MNDRS – 19,2 MW kurulu gücü olan Aliağa RES için 2023 yılı kapsamında YEKDEM başvurusunda bulunulmadığı, 2,5 MW kurulu gücü olan Akça RES, 19,4 MW kurulu gücü olan Baklacı JES ve 4 MW kurulu gücü olan Tosunlar 1 JES için 2023 yılı kapsamında YEKDEM başvurusu yapıldığının açıklanması sonrasında, YEKDEM hakkı bulunan 22.5 MW kurulu gücü olan Akça RES, 19.4 MW kurulu gücü olan Baklacı JES ve 4 MW kurulu gücü olan Tosunlar 1 JES’in YEKDEM başvurularının onaylandığı açıklandı.

#RYSAS – Şirket portföyünde yer alan Adana’daki 28.810 m2’lik arsaya 140 oda 280 yatak kapasiteli otel projesi ile ilgili Hilton Worldwide Manage ile 22 yıllık otel işletmeciliği sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#SANEL – Şirkete SPK tarafından 69.783 TL idari para cezası verildi.

#SMRTG – Şirket ile yurt içinde yerleşik büyük bir müşteri arasında 21,9 milyon dolar bedel üzerinden sözleşme imzalandığı açıklandı.

#SOKE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

#SKBNK – Yurt dışında 300 milyon dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#TNZTP.HE – Şirket payların Borsa’da Satış yöntemiyle bugün halka arz edilecek.

#TTRAK – Aralık ayında fabrika satışları %6,4 düşüşle 2.669 adete, yurt dışı satışları %31,7 düşüşle 1.096 adete geriledi.

#ULUUN – Şirketin %100 bağlı ortaklığı SOKE paylarının satın alımı anlaşmasında kapsamında 0,65 milyon euronun satıcıya ödendiği açıklandı.

#VAKBN – Yurt dışında 5 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#ZOREN – 161 gün vadeli 20 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın