Yatırım Finansman Model Portföyü

428

30 Haziran 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Piyasalarda Dün…

Endeks dün güne yatay açılışla başlamasının ardından yeniden satış baskısı altında kaldı. 50 günlük hareketli ortalama altında geri çekilmenin hız kazandığı BIST100, günü %3,55 değer kaybıyla 2401,9 puanla tamamladı. Güne yatay açılışla başlamasını beklediğimiz endekste 2375,0 ve 2345,0 desteklerini takip edeceğiz. Olası yükselişlerde ise 2450,0 ilk direnç olmak üzere 2480,0’e yükseliş devam edebilir.

Dolar/TL ise, yatay seyir devam ediyor. 16,70’in geçilmesi halinde yukarı yönlü hareketlerin devamını görebileceğimiz kurda 16,96-17,00 bandı yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde 16,50 destek olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde …

Beyaz Saray’dan, dünkü Erdoğan-Biden görüşmesi sonrası açıklama geldi. Biden’ın Finlandiya ve İsveç ile imzalanan üçlü muhtıradan duyduğu memnuniyeti dile getirdiğini ve iki ülke arasındaki yapıcı ilişkilerin sürmesini arzuladığını bildirdi. Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Putin’den de üçlü muhtıra hakkında bir açıklama geldi. Putin, Türkiye, İsveç ve Finlandiya’nın imzaladığı muhtıra ile ilgili olarak, “Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliği konusunda bizi endişelendirebilecek bir şey yok. Ukrayna ile ilgili durum farklıdır” yorumunu yaptı.

ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Türkiye’ye F-16 satışına destek verdiğini ve aradaki farklılara rağmen Türkiye’nin önemli bir NATO müttefiki olduğunu kaydetti. Graham açıklamasında, “Türkiye’nin havacılık kabiliyetlerini güncellemek, Türkiye’nin, ABD’nin, NATO’nun ve bölgesel güvenliğin yararına olacaktır.” ifadesini kullandı.

Yurtiçi veri gündeminde Mayıs ayı dış ticaret dengesi (10:00) açıklanacak.

Yurtdışında ise Almanya ve Euro Bölgesi işsizlik oranları (10:55 – 12:00) ile ABD kişisel gelir ve harcamalar, PCE deflatör, haftalık işsizlik maaşı başvuruları (15:30) ve Chicago PMI (16:45) açıklanacak.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar …

Yurtdışı piyasalara baktığımızda, ABD borsalarında kan kaybı sürerken; Asya’da Çin’de bazı makro verilerin ekonomide kademeli iyileşmeye işaret etmesi sonrasında bölge borsalarında karışık bir seyir izleniyor. Avrupa piyasaları da açılışta satıcılı olması bekleniyor. Dax vadeli %0,90 aşağıda işlem görmekte.

EUR/Dolar ise, hafta başından itibaren zayıf bir görünüm sergilemesinin ardından toparlanma çabası içinde. 1,0450 direnci üzerinde kapanış görülmesi halinde 1,0560 yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde 1,0350 destek olarak izlenebilir.

Kaynak: Yatırım Finansman

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi