Yataş Grup Ar-Ge’ye En Fazla Harcama Yapan Şirket Oldu

417

5 Temmuz 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yataş Grup sektöründe Ar-Ge’ye en fazla harcama yapan şirket oldu.

Yataş (YATAS) Grup sektöründe Ar-Ge’ye en fazla harcama yapan şirket oldu. Kurumun açıklaması şöyle: Türkiye’nin mobilya ve yatak sektöründeki lider markalarından Yataş Grup, global bir marka olma yolculuğunda hızla ilerlerken, Ar-Ge ve inovasyona yaptığı yatırımları da artırıyor. Grup son olarak, her yıl Ar-Ge’de ülkenin en çok harcama yapan şirketlerini listeleyen Turkish Time Dergisi’nin 2021 yılı sıralamasında mobilya sektöründe 13.610.903 TL harcamayla Ar-Ge’ye en fazla harcama yapan şirket oldu. Grup, tasarım tescilinde de zirvede yer aldı.

Bir dünya markası olma hedefiyle Ar-Ge ve inovasyona yatırımı kesintisiz devam ettiren Yataş Grup, Turkish Time Dergisi’nin 2021 araştırmasına göre sektöründe Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan şirket oldu. Turkish Time’ın 2013 yılından bu yana her yıl düzenli olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından onaylı Ar-Ge merkezine sahip firmalar arasında yaptığı araştırmada Yataş Grup, tasarım tescilinde de zirve şirketler arasında yer aldı. Grup, 2021 yılında Ar-Ge’ye 13.610.903 TL yatırım yaptı. Yataş Grup, 2020 yılında Kayseri’deki üretim tesisinde hayata geçirerek tescil edilen Ar-Ge Merkezi’nde tasarımın yanı sıra uyku kalitesini artırmaya yönelik yeni teknolojiler de geliştiriyor. Bu teknolojilerden Support Relax’ın vücutta gün boyu biriken stresi ve kas gerginliğini azaltmaya yardımcı olduğu testlerle de kanıtlandı. Yataş Bedding markasının En-Large serisi de Yataş Ar-Ge mühendislerinin tasarımsal çalışmaları sonucu ortaya çıkan ürünlerden biri olarak öne çıkıyor. Kullanıcıların fazla ve gereksiz efor sarf etmemesi için tasarlanan En-Large kanepe, piyasadaki en geniş yatak olabilen kanepe özelliğini taşıyor.

Öztaşkın: Fikri ve Sınai Haklarda da zirvedeyiz

Sektördeki farklılaşmanın ve rekabet avantajı sağlamanın yolunun inovasyondan geçtiğini söyleyen Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, “Endüstri 4.0 çerçevesinde kalite, maliyet, hız iyileştirmelerini sağlamak ve inovatif faaliyetleri artırmak, ayrışmak için çok önemli kriterler haline geldi. Biz de stratejik hedeflerimiz doğrultusunda Ar-Ge ve inovasyona sürekli yatırım yapıyor, kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Ar-Ge merkezimiz, Grubumuzun sadece mobilya, yatak ya da ev tekstili değil, inovasyon ve katma değer ürettiğinin de en önemli kanıtı. Ar-Ge Merkezimizde şu anda 20 projenin çalışmaları devam ediyor. Projelerimizden 8 tanesi üniversite sanayi iş birliği çerçevesinde yürütülüyor. Türkiye’nin başarı sıralamasında üst sıralarında yer alan üniversiteleri ile yaptığımız çalışmalarla akademinin bilgi birikimini, üretim tecrübemizle harmanlayarak güzel bir sinerji yakaladık. Bu sinerjiyi arttırabilmek için Arge Merkezinde görev alan personellerimizin akademi ile daha çok çalışabilmesi adına çalışanlarımızı yüksek lisans ve doktoraya teşvik ederek destekliyoruz. Tescillenen faydalı modellerimizle sektörümüze de öncülük ediyoruz. Açıklanan listede faydalı model, tasarım tescili ve marka tescilinde zirvedeki konumumuz bunun en güzel göstergesi. En büyük hedefimiz patentte de sektörde lider konumuna gelebilmek. İstanbul’da konumlandırdığımız Tasarım Merkezlerimiz de yaşam alanlarını değiştirecek yeni konseptler yaratıyor. Bu iki merkezimiz de gerek know-how paylaşımı gerek üniversite ve sanayi işbirliği gibi çalışmalarla sektörümüz ve ülkemiz ihracatı, ekonomisi için de katma değer yaratıyor” dedi.

-iDeal Haber Merkezi-

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, halka arz, hisse arz, bedelli, bedelsiz, temettü, temettü veren hisseler, temettü hisseleri, kar payı,