Yabancılar Seçim Sonrası İçin Bu Hisseleri Topluyor!

47

14 Mayıs 2023 EconomIconYabancı Yatırımcılar Son Günlerde Hangi Hisseleri Topluyor? Seçim Sonrası İçin Pozisyon mu Alınıyor?

Borsa İstanbul’da seçim stresi tam gaz devam ederken yabancı yatırımcılar bazı hisselerdeki oranlarını artırmaya devam ediyor. Seçim sonrası yaşanacak gelişmeler ile birlikte bu hisselerde yükselişler gözlemlenebilir.

Borsamızda en önemli kriterlerden biri de yabancı oranı olarak görülüyor. Döviz fiyatlarının Türk lirasına göre 20 kat değerli olması ile birlikte yabancılar yüksek sermayeler ile hisse senetlerine giriş yapıyor. Bu durum da hisselere oldukça pozitif bir şekilde yansıyabiliyor. Bu nedenle özellike kısa vade de yatırım yapan yatırımcıların takip etmesi gereken önemli parametrelerden birisi de hisselerdeki yabancı oranı. Bizde sizler için son 10 gündür yabancı oranı sürekli artan hisse senetlerini aşağıda bir liste haline getirdik.
Seçim Öncesi Yabancı Oranı Artan Hisseler

Yabancı oranı düzenli olarak artan hisseler arasında FADE 9 gündür artış sağlayarak listenin başında bulunuyor. FADE’yi ikinci sırada 8 gün artış ile EPLAS, üçüncü sırada 7 gün artış ile BFREN, dördüncü sırada 7 gün artış ile NIBAS, beşinci sırada 7 gün artış ile NTHOL, 6 gün artış ile AEFES, FONET, LOGO, VESBE, 5 gün artış ile ise AKGRT, IHAAS ve MZHLD bulunuyor.
Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın