Yabancılar Bu Hisselerde Payını Arttırıyor!

390

18 Mayıs 2023 EconomIconYabancı Yatırımcılar En Çok Hangi Hisse Senetlerini Topluyor?

Borsa İstanbul’da genel olarak yabancı oranı azalmaya devam ederken borsamızda bulunan yabancılar bazı hisselerdeki paylarını arttırmaya devam ediyor. Yabancılar özellikle dolar ve euro bazlı girİşleri olması nedeniyle hisselerde önemli fiyat değişikliklerine neden olabiliyorlar. Bu nedenle yabancı yatırımcıların yoğunlaştığı ve ilgi gösterdiği hisse senetlerini bulmak ve o hisselere doğru zamanda yatırım yapabilmek kazanç sağlamak açısından faydalı bir girişim olabilir.

Son günlerde yabancı payı en çok artan hisseler arasında AEFES bulunuyor. AEFES hissesinde yabancı payı 10 gündür artmaya devem ediyor. İkinci olarak ise DENGE hissesi bulunuyor. DENGE hissesinde yabancı payı 8 gündür düzenli olarak artıyor. Üçüncü sırada DESA bulunuyor. Yabancılar DESA’yı 7 gündür düzenli olarak alıyor. Dördüncü sırada GLCVY bulunuyor. GLCVY hissesi de DESA gibi 7 gündür yabancılar tarafından ilgi görüyor. Beşinci sırada ise AKMGY bulunuyor. AKMGY hissesinde ise 6 gündür yabancı payının arttığını görüyoruz.

Son günlerde yabancı payı azalan hisselere bakacak olursak, ilk sırada ANHYT bulunmakta. ANHYT hissesinde yabancılar 10 gündür paylarını azaltıyor. İkinci sırada ise DEVA bulunmakta. DEVA hissesinde de yabancılar 10 gündür satıcı konumunda bulunuyor. Üçüncü sırada IZINV bulunuyor. IZINV da listede bulunan diğer hisseler gibi 10 gündür yabancılar tarafından satılıyor. Dördüncü sırada TRGYO bulunuyor. TRGYO hissesinde yabancı yatırımcılar 10 gündür paylarını azaltıyor. Son olarak beşinci sırada ise PGSUS bulunuyor. PGSUS yabancılar tarafından 9 gündür satılmaktadır.

Borsamızda ise günlük bazda yabancı oranı yüzde 0.47 oranla düşüş göstermektedir.
Günlük Yabancı Oranları

Günlük bazda yabancı oranı en çok artan hisseler KATMR, BMSTL, FORMT, BURCE, ANELE, GOKNR, AKFYE, ENSRI, OZRDN ve GEREL olarak sıralanmaktadır.

Günlük bazda yabancı oranı en çok azalan hisseler IPEKE, SDTTR, ISMEN, BIMAS, TUPRS, SAHOL, AGESA, TRGYO, ASELS ve PGSUS olarak sıralanmaktadır.
Haftalık Yabancı Oranları

Haftalık bazda yabancı oranı en çok artan hisseler CEOEM, GOKNR, RODRG, KCHOL, CVKMD, OZRDN, BVSAN, PCILT, ANELE ve AKBNK olarak sıralanmaktadır.

Haftalık bazda yabancı oranı en çok azalan hisseler TTKOM, ALARK, IPEKE, PGSUS, IZINV, ARCLK, AYDEM, BRKSN, IZFAS ve SNGYO olarak sıralanmaktadır.
Aylık Yabancı Oranları

Aylık bazda yabancı oranı en çok artan hisseler ZOREN, BVSAN, CEOEM, ANELE, TNZTP, RODRG, GOKNR, PCILT, ENJSA ve FLAP olarak sıralanmaktadır.

Aylık bazda yabancı oranı en çok azalan hisseler IPEKE, AGESA, ALARK, BIZIM, PGSUS, TTKOM, ARCLK, DOAS, BRISA ve ASELS olarak sıralanmaktadır.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın