Vestel (VESTL) Teknik-Temel Analizi

335

29 Haziran 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Öneri: GÜÇLÜ AL

Mevcut Fiyat (TL) 24.86
Hedef Fiyat (TL) 45.83
Getiri Potansiyeli (%) 80.7%

Net Satışları ve Kârı Arttı
Şirketin 1Ç22 gelir tablosunda net satışları %89 oranında artarak 11.74 milyar TL olarak gerçekleşti. Satışlardaki artış
ile birlikte net kâr %114 artarak 472.16 milyon TL’ye yükseldi.Şirketin net borcu geçtiğimiz yılın aynı dönemine
göre %99 artarak 12.02 milyar TL seviyesine yükseldi.

Oran Analizleri Pozitif
Şirketin 1Ç22 döneminde FAVÖK rakamları %69 artış göstererek 1.49 milyar TL seviyesine yükselirken, FAVÖK Marjı %12.70 seviyesine geriledi. Faaliyet giderleri %93 artış gösterirken, finansal giderler -549.40 milyon TL olarak
hesaplanmıştır. F/K değeri 3.92 ve PD/DD oranı ise 0.83 seviyesi ile sektörün altında fiyatlanıyor.

Endekse Görece Negatif Performans
BIST 100 Endeksi son bir yılda %81 değer kazanırken,
VESTL ise %2 değer kazandı. Son bir yılda en düşük 20.80
seviyesini gören hisse, en yüksek 33.34 seviyesini gördü.

Teknik Görünüm

En son 13 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.

CCI, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 7 gün önce -100 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.

Momentum, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 3 gün önce aşırı satım bölgesinden çıkarak olası bir alım sinyali verdi.

RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 44 gün önce 70 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 1 gün önce hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Hareketli ortalamasını aşağı yönde kesmiş olması, çok kesin olmasa da, kısa vadeli bir düşüş olasılığına işaret ediyor olabilir.

Kaynak: Halk Yatırım

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi