Vakıf Yatırım Hisse Hedef Fiyat Listesi

530

6 Temmuz 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Piyasalara Bakış

Düne yatay seyirle başlayan BIST100 endeksi gün içinde satıcılı seyretti ve günü %1.44 düşüşle 2,371 seviyesinden tamamladı. İşlem hacmi 29.7 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 17 hisse değer kazandı, 81 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL kuru sabah saatlerinde 17.08 seviyesinden işlem görürken, yurt dışı vadeli endekslerde hafif negatif bir seyir izleniyor.

Küresel piyasalarda resesyon endişeleri artarken, dün bu endişeler nedeniyle piyasalarda sert fiyatlamalar gördük. Küresel tahvil faizlerinde aşağı yönlü hareketler gözlenirken, ABD 10 yıllık tahvil faizi %2,81 seviyelerine kadar geriledi. Petrol dahil olmak üzere tüm emtia gruplarında aşağı yönlü sert hareketler gerçekleşirken, hisse endekslerinde de satışlar görüldü. ABD hisse endeksleri satıcılı başladığı günü teknoloji şirketlerinin desteğiyle Dow Jones hariç pozitif tarafta kapatırken, Avrupa hisse endekslerinde %3’e varan değer kayıpları yaşandı. Haftanın devamında takip edilecek ekonomik veriler, resesyon endişelerinin ne yöne evirileceği konusunda önemli olacak. Bugün ABD’de hizmet PMI verilerinin yanı sıra FOMC toplantı tutanakları takip edilecek. Perşembe ve Cuma günleri ise istihdam ile ilgili veriler kritik olacak.

BIST100 endeksinin güne tepki alımları ile başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli alçalan kanal içerisinde hareket etmeye devam eden endekste 2,380 seviyesini önemsiyoruz. Bu seviye altında kalındıkça 2,350-2,330 desteklerini takip edeceğiz. 2,380-2,400-2,430 ise kısa vadede direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Kurban Bayramı tatili öncesinde pozisyonlarda risk azaltma eğilimi dalgalanmaya sebep olacaktır, bu nedenle bir süre bant hareketine göre pozisyon almak makul görünüyor.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım

 

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, halka arz, hisse arz, bedelli, bedelsiz, temettü, temettü veren hisseler, temettü hisseleri, kar payı, hedef fiyatlar, şirket haberleri, hekts haber, froto haber, eregl haber, sasa haber, koroplast