Ulusoy Un, Türkiye’nin En Büyük 71. Firması Oldu!

322

9 Temmuz 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Ulusoy Un, 2021 yılında gerçekleştirdiği 9.3 milyar TL satış hasılatıyla Türkiye’nin en büyük 71. firması oldu.

Türkiye’nin en büyük 500 firmasının belirlendiği dünyanın en saygın kurumlarından Fortune500 listesine 2012 yılından beri kesintisiz giren Ulusoy Un, 2021 yılında gerçekleştirdiği 9.3 milyar TL satış hasılatıyla Türkiye’nin en büyük 71. firması oldu. 2020 yılında 75. sırada yer alan Ulusoy Un, böylece 4 basamak birden yükseldi. Borsa şirketleri arasında 33. sırada bulunan Ulusoy Un, Türkiye’nin tarımsal, tahıl, süt, et ve su ürünleri firmaları arasında ise 3. sırada yer aldı. Samsun’un ise en büyük şirketi oldu.

2021 yılını 9.3 milyar TL satış hasılatıyla kapatan Ulusoy Un, 2021 yılında gerçekleştirdiği 75 milyon 780 bin dolarlık ihracatla TİM tarafından Türkiye’nin en büyük 323. ihracatçı firması olmuştu. Haziran ayında Samsun Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirilen 50. Yıl Üretim Tesisi’nin 4. ünitesinin de devreye girmesiyle toplamda 2 bin 485 ton/gün kapasiteye ulaşan Ulusoy Un, bu kez Türkiye’nin en büyük 500 firmasının belirlendiği Fortune500 listesinde 71. sırada yer aldı. Türkiye’nin en büyük 71. firması olan Ulusoy Un, aynı listede geçen yıl 75. sırada bulunuyordu. Başarılı bir 2021 yılı geçirerek listede 4 sıra birden yükselen Ulusoy Un, Fortune’un araştırmasına göre borsa şirketleri arasında 33. yer alırken, Türkiye’nin tarımsal, tahıl, süt, et ve su ürünleri firmaları arasında da yine 3.lüğünü korudu. Listede en çok yurt dışına satış yapan 24. firma olan Ulusoy Un, iller sıralamasına göre de Samsun’un en büyük şirketi oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy, “Her sene Fortune500 listesinde, bir önceki seneye göre yükselerek yer almamız, şirketimizin başarılı profilini de belgeliyor. Ulusoy Un olarak halka arz sonrası dönemde yatırımlar noktasında 3 tane önemli hamle gerçekleştirdik. Birincisi Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni kurmuş olduğumuz 50. Yıl Üretim Tesisimiz. 50. Yıl Üretim Tesisimizin son 4.ünitesini de haziran ayında devreye alarak projenin üretim hatları kısmını tamamladık. Böylece 50. Yıl Üretim Tesisimizin üretim kapasitesi 1550 ton/günden 2.085 ton/güne yükseldi. Bu hem şirketimiz hem de ülkemiz için çok önemli ve büyük bir yatırım. Bunun yanı sıra Çorlu’da 400 ton/gün kapasiteli fabrikamızla totalde 2 bin 485 ton/gün üretime kavuştuk. İkinci önemli adım, Çelikli/Kırıkkale, Alaca/Çorum ve Yozgat/Sorgun’daki 3 lisanslı depomuzda 170 bin ton depolama kapasitemizin olması. Üçüncü önemli adım ise Söke A.Ş’nin satın alınmasıydı” şeklinde konuştu.

-iDeal Haber Merkezi-

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, halka arz, hisse arz, bedelli, bedelsiz, temettü, temettü veren hisseler, temettü hisseleri, kar payı, hedef fiyatlar, şirket haberleri, hekts haber, froto haber, eregl haber, sasa haber,