Turkcell İletişim Hizmetleri (TCELL) Hisse Hedef Fiyatları!

45

24 Ocak 2023 EconomIcon

Turkcell İletişim Hizmetleri (TCELL) İçin Hedef Fiyatlar ve Tavsiyeler

Borsanın teknoloji sektöründeki önemli şirketlerinden biri olan Turkcell İletişim Hizmetleri (TCELL) için hedef fiyatları sizler için derledik…

Ülkemizin ve Borsamızın teknoloji sektöründe faaliyet gösteren önemli şirketlerinden ve markalarından biri olan Turkcell İletişim Hizmetleri (TCELL) şirketi gelişimine son hızıyla devam ediyor. Şirketin teknoloji ve telekomünikasyon sektöründeki önemi ve BİST100 e etkisi yatırımcısını heyecanlandırıyor.

Şirket 2022 yılı üçüncü çeyreğinde net satışlarını %56 oranında arttırıp 14.2 milyar TL olarak gerçekleştirdi. Satışlardaki artış ile birlikte şirketin net karı da %68 artış göstererek 2.4 milyar TL’ ye geldi. Şirketin net borç durumu da geçen yılın aynı dönemine oranla %98 artarak 22.74 milyar TL olarak kayıtlara geçti. FAVÖK rakamları ise %49 artış ile 6.11 milyar TL seviyesine yükseldi. Aynı zamanda şirketin faaliyet giderleri %66 artış gösterirken, finansal giderleri de %8.09 arttı.

Hissenin teknoloji sektöründe önemli bir yere sahip olduğundan bahsetmiştik. TCELL hisse fiyatı son 1 yılda %123 oranında artarken BİST100 endeksi %173 oranında bir yükseliş yaşadı. Bu durumda TCELL hissesinin BİST100 endeksinden 1 yılda daha az getiri sağladığını gözlemliyoruz.

Halk Yatırım TCELL Hedef Fiyatı ve Tavsiyesi

Hedef Fiyat: 41.56TL

Getiri Potansiyeli: 2.4%

Tavsiye: AL

Şeker Yatırım TCELL Hedef Fiyatı ve Tavsiyesi

Hedef Fiyat: 51.35 TL

Getiri Potansiyeli: 29.7%

Tavsiye: AL

Gedik Yatırım TCELL Hedef Fiyatı ve Tavsiyesi

Hedef Fiyat: 43.93TL

Getiri Potansiyeli: 9.1%

Tavsiye: AL

Oyak Yatırım TCELL Hedef Fiyatı ve Tavsiyesi

Hedef Fiyat: 41.20 TL

Getiri Potansiyeli: 4.00%

Tavsiye: EP

Hedef fiyatları inceleyecek olursak 51.35 TL hedef fiyat ile Şeker Yatırım en yüksek fiyat tahminini verirken, 41.20 TL ile Oyak Yatırım en düşük hedef fiyatı vermiş durumda. Bu yazımızda toplamda 4 yatırım şirketinin TCELL hedef fiyatlarını sizler ile derledik. Diğer Borsa İstanbul şirketlerinin hedef fiyatlarını incelemek için “Blog” kategorimize göz atabilirsiniz. TCELL hisse yorumu ve teknik analizi ise sitemizin “Analizler” kategorisinde yer alacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın