Türk Hava Yolları (THYAO) Teknik Analizi!

362

28 Nisan 2022 EconomIcon

THYAO hissesinde son yabancı payı %34.30. Haftalık bazda %1 düşüş, Aylık bazda %17 yükseliş söz konusu. Kısa vadeli teknik göstergeleri nötr. 8 Nisan tarihinde önerdiğimiz THYAO hissesi %13.70 getiri sağlamıştır.

Grafiğini incelediğimizde; Mart ortasından itibaren tutunduğu 8 günlük üssel ortalamasının üzerinde kalmaya devam ettiğini takip ediyoruz. Ortalamasının üzerinde kaldığı sürece yönü yukarıya okuyabiliriz. Geçtiğimiz hafta ve bu hafta 40.50 fibo seviyesinin üzerini görmesine rağmen bu seviye üzerinde kapanış gerçekleşmedi. Bu seviyelere yerleşirse yukarıda 54.40 hedeflemesi yapılabilir. Yerleşememesi durumunda 20 günlük üssel ortalaması 37.20 destek seviyesi olabilir.

Destekler: 39.48-37.20

Dirençler:  54.40

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama
En son 31 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. 5 günlük
hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.

Commodity Channel Index (CCI)
CCI, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 3 gün önce +100 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

Momentum
Momentum, aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 31 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girmesi yükselişin bir süre daha devamedebileceği şeklinde değerlendirilebilir.

Relative Strength Index (RSI)
RSI, +70 seviyesinin üzerinde ve aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 22 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girmesi, yükselişin bir süredaha devam edebileceği yönünde değerlendirilebilir.

MACD
MACD, hareketli ortalamasının üzerinde olması sebebiyle alış pozisyonunu koruyor. En son 32 gün önce hareketli ortalamasını yukarı yönde
keserek olası bir alım sinyali verdi.

Stokastik
Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Stokastik, 80 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

 

Kaynak: Halk Yatırım