TTRAK Bedelsiz Tarihi! Ne Zaman Bedelsiz Verecek?

43

18 Mayıs 2023 EconomIcon
TTRAK %88 Bedelsizi Ne Zaman Verecek? TTRAK Bedelsiz Tarihi Tahmini!

TTRAK, 2023 yılının Şubat ayında bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda bulunmuştu. Yaklaşık 2-3 aylık süreçte TTRAK bedelsizi için SPK’dan henüz bir onay çıkmadı. Yatırımcılar TTRAK bedelsiz tarihini ve onayını heyecanla beklerken SPK tarafından ne zaman onay verileceği henüz bilinmiyor.

TTRAK güncel fiyatı şuan 584 TL olarak işlem görüyor. TTRAK bu fiyattan %88 oranında bölünürse hisse fiyatı 310,64 TL olarak güncellenecek. TTRAK bedelsiz sonrası elinde 100 adet hissesi bulunan bir yatırımcının toplam hisse sayısı 188 olacak. Buna göre portföyünde 1000 adet TTRAK hissesi olan bir kişinin bedelsiz sonrası 1880 adet hissesi olacaktır.
TTRAK Bedelsiz Sermaye Artırımı Geçmişi

TTRAK, 2005 yılından bugüne bedelli veya bedelsiz hiç sermaye arttırımı yapmadığını görüyoruz. TTRAK, 2023 yılında bu seriye son vererek %88 oranında bedelsiz verme kararı almıştır.
TTRAK Bedelsiz Potansiyeli

TTRAK, Borsa İstanbul’da en yüksek bedelsiz potansiyeline sahip şirketlerden birisi diyebiliriz. Yaklaşık 550 şirketin arasında %5539 oran ile 34. sırada bulunuyor.

TTRAK Bedelsiz Tarihi Ne Zaman!

Şirketin Şubat ayının sonlarında bedelsiz başvurusunda bulunduğunu belirtmiştik. TTRAK bedelsiz sermaye artırımı geçmişini incelediğimizde hiç bedelsiz vermediğini görüyoruz. Borsa İstanbul şirketlerinin genel ortalamasına baktığımızda bedelsizi en geç Ağustos ayı, en erken ise Mayıs ayının ortalarında verebileceğini tahmin ediyoruz. Kısacası TTRAK bedelsiz tarihi en geç 1 ya da 2 ay içerisinde belli olacaktır.
Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın