SPK, Sun Tekstil için halka arz onayı verdi

425

29 Nisan 2022 EconomIcon

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), yayımladığı son haftalık bültende bir şirketin halka arzı için onay verildiğini duyurdu.

SPK bülteninde belirtildiği üzere Sun Tekstil San. ve Tic. A.Ş., bu hafta halka arz için onay alan tek şirket oldu. Sun Tekstil, halka arz yoluyla 120 milyon TL olan mevcut sermayesini 15,6 milyon TL artırarak 135,6 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca şirket ortaklarına ait 7,8 milyon TL nominal bedelli payların da halka arza aşamasında satılacağı belirtildi.

Buna göre Sun Tekstil halka arzında 23,4 milyon TL nominal bedelli paylar satışa konu edilecek. Ek talep gelmesi durumunda ise yine şirket ortaklarına ait olan 4,68 milyon TL nominal bedelli payların da satılacağı bilgisi verildi. Sun Tekstil talep toplama sürecinde 1 TL nominal bedelli paylar, 26 TL sabit fiyattan satışa sunulacak.

Yayla Agro Gıda halka arzı Mayıs ayında gerçekleşecek

Geçen hafta halka arz onayı alan Yayla Agro payları için talep toplama tarihleri 11 – 13 Mayıs olarak belirlendi. 3 gün sürecek olan Yayla Agro Gıda talep toplama sürecinde toplamda 71 milyon TL nominal bedelli paylar, 12,5 TL sabit fiyatından satışa sunulacak.

Nisan ayında halka arz olan şirket payları işlemlere başladı

Diğer yandan Nisan ayında halka arz olan beş şirket, Borsa İstanbul’da işlemlere başladı. 27 Nisan tarihinde Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlemlere başlayan Bms Birleşik Metal hisseleri, ilk gününde tavan fiyattan işlem gördü. BMSTL hisseleri, dün 20,18 TL’ye kadar yükseldikten sonra en düşük 18,1 TL fiyatını gördü.

Nisan ayının son halka arzı İmaş Makine Sanayi A.Ş. payları ise bugün işlemlere başladı. IMASM hisseleri, Borsa İstanbul’daki ilk gününde 16,5 TL ile tavan fiyattan işlemlere başladı.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing.com