SPK, İki Şirketin Daha Halka Arz Başvurusunu Onayladı

323

3 Haziran 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yayımlanan dünkü haftalık bültende Makim Makine Teknolojileri ve Pardus Girişim Sermayesi’nin halka arz başvurularının onaylandığı duyuruldu.

Makim Makine Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAKIM)

SPK tarafından yapılan açıklamaya göre Makim Makine Teknolojileri, 56 milyon TL olan mevcut sermayesinde artışa gitmeyerek mevcut ortaklardan KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye ait 18.000.000 TL nominal değerli B grubu paylar halka arza konu edilecek. Halka arz aşamasında ek satış yapılmayacağı duyuruldu.

Makim Makine halka arzında 1 TL nominal değerli paylar, 8,8 TL sabit fiyattan satışa sunulacak olup eşit dağıtım yöntemi uygulanması bekleniyor.

Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PRDGS)

SPK tarafından halka arz onayı alan diğer bir şirket olan Pardus Girişim Sermayesi, 141 milyon TL olan mevcut sermayesini bedelli sermaye artırımı yoluyla 55 milyon TL artırarak 196 milyona çıkarmayı planlıyor.

Yapılan açıklamada Pardus Girişim Sermayesi paylarına fazla talep gelmesi durumunda şirket ortaklarından Güler Yatırım Holding A.Ş.’ye ait olan 5,5 milyon TL nominal değerli ve Murat Güler’e ait 5,5 milyon TL nominal değerli paylar olarak toplamda 11 milyon TL nominal değerli paylar da halka arz yoluyla satışa sunulabilecek.

Pardus halka arzında 1 TL nominal değerli paylar, 2,29 TL sabit fiyattan satışa sunulacak. Pardus girişim halka arzında da eşit dağıtım yöntemine göre pay dağıtımı yapılması bekleniyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing.com