SMRTG, SISE, PETKM ve KONTR İçin Önemli Haberler!

70

2 Ocak 2023 EconomIcon

Güne başlarken, şirketlerin sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri…

#ALMAD – Tekirdağ Malkara’daki 64 adet parselin 32,6 milyon TL bedelle Batı Trakya Madencilik’e satışının gerçekleştirildiği açıklandı.

#AKBNK – Bankanın sermayesine %40,46 ile iştirak ettiği LYY Telekomünikasyon’a tasfiye kararı alındığı ve tescil edildiği açıklandı.

#ARDYZ – Londra’da şirketin %60 bağlı ortaklığı Ardtech unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tescil edildiği açıklandı.

#ALCTL – Şirket ile TTKOM ve TT Mobil arasında, 2016 yılında imzalanan Sistem, Donanım, Yazılım, Bakım ve Destek Hizmetleri Çerçeve Sözleşmesi kapsamında toplamda 4,7 milyon dolar tutarında ek protokol imzalandığı açıklandı.

Düşük komisyonlu işlem yapmak için tıklayınız

#ASELS – Şirket ile MSB arasında TSK ihtiyacı olan askeri ekipman alım maksadıyla, toplam bedeli 102,3 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı açıklandı.

#AKSEN – Aksa Enerji Kongo santrali ilk 25 MW’lık ünitesinin operasyonel faaliyetlerine başladığı ve santralde üretilen elektrik’in Demokratik Kongo Cumhuriyetine ihraç edildiği açıklandı.

#ASTOR – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 11 – 12 – 13 Ocak’ta toplanacak.

#BRKVY – VBTS kapsamında şirket paylarına 1 Şubat’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 1 Şubat’a kadar uzatıldı.

#BFREN – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 10 milyon TL’den 450 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#DOAS – Şirket iştiraki Doğuş Bilgi İşlem ve Teknoloji’nin 226,4 milyon TL sermayesinin 241,9 milyon TL’ye çıkarılması işleminin tescil edildiği açıklandı.

#ESEN – Şirketin sahip olduğu şirket sermayesinin %1,46’sına karşılık gelen 935.978 adet pay için pay başına 81,00 TL fiyatla Alıcı NATEN’e toptan alış satış işlemleri kapsamında gerçekleştiği açıklanırken, satış sonucunda 33,7 milyon TL kar elde edildi.

#EKGYO -Nezihpark Bahçekent projesi kapsamında 394 bağımsız bölüme ait Yapı Ruhsatlarının alındığı açıklandı. Şirket projelerinden Merkez Ankara Projesinin bir blokunun Kesin Kabul Tutanağının onaylandığı açıklandı.

#ERCB – BOTAŞ tarafından Batı Karadeniz Faz 2 DGBH Projesi Çelik Boru Mal Alımı İşi ile ilgili olarak 89,5 km uzunluğundaki doğalgaz boru hattı için ihaleye teklif verildiği açıklandı.

#FRIGO – 2023 yılında yurt dışına sevk edilmek üzere 1,5 milyon euro tutarında satış sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#GENTS – Bolu fabrika yerleşkesinde 6138 KW kullanılabilir elektrik enerjisi üretim kapasitesine sahip çatı GES projesinin tamamlanarak elektrik üretimine başlandığı açıklandı.

#GUBRF – Söğüt Altın Madeni hakkında işaret edilen 2022 yılsonu hedefine yönelik çalışmalarda son aşamaya gelindiği açıklandı.

#INVEO -Pay geri alım sürecinin sonlandırıldığı açıklandı.1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

#IZFAS – ALOSBİ’ce şirkete tahsis edilen arsa üzerinde inşaatını planlanan fabrika binasının yapı ruhsatının onaylandığı açıklandı.

#KUYAS – Geri alım programının sonlandırıldığı açıklandı.

#KGYO – Şirketin %100 pay sahibi olduğu Orka Yapı Taahhüt ile kolaylaştırılmış birleşmesinin tescil edildiği açıklandı.

#KONTR – Şirket tarafından Plan S Uydu’nun sermaye artırımına pay sahipliği oranında kadar katılındığı açıklandı.

#LKMNH – Lokman Hekim Ankara Hastanesi’nin, Lokman Hekim Üniversitesine 3 yıl daha kiralandığı açıklandı. Ankara Keçiören’deki Etlik Hastanesi binasının (1.280 m2)13,0 milyon TL’ye satılmasına karar verildiği açıklanırken, satış sonucunda 0,31 milyon TL kar elde edildi.

#MEDTR – Şirketin teşvik ve muafiyetlerden yararlanmaya devam etmesinin uygun görüldüğü açıklandı.

#OSTIM – Şirket ile Ceceli Demir ve Emek Boru Makine arasında imzalanan kat kars¸ılıgˆı ve hasılat paylas¸ımlı ins¸aat sözles¸mesi kapsamında, Sincan 2. ve 3. OSB’de yer alan parsel üzerine yapılan fabrika binası tamamlanarak, alınan Yapı Kullanım İzin Belgesi ile şirkete teslim edildiği açıklandı. Şirket ile Albaraka Portföy arasında imzalanan sözleşme kapsamında Ostim GSYF için taahhüt edilen 20 milyon TL yatırım taahhüdünün tamamının ödendiği açıklandı.

#OZKGY – Ela Excellence Resort Hotel’de işletmeci payı net ciro tutarı üzerinden %3 ve brüt faaliyet karı üzerinden performansa bağlı değişen oranlarda olmak üzere, Aktay Otel ile sözleşme yapıldığı açıklandı.

#PAMEL – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Sun Yenilenebilir Enerji tarafından 2 adet GES’in 4,2 milyon dolar + 3,5 milyon TL bedelle satın alındığı açıklandı.

#PETKM – Şirketin STAR Rafineri’nin sermayesinde %18 oranında dolaylı pay sahibi olması sonrasında SOCAR Turkey Enerji ile 720 milyon dolarlık Hisse Satış Sözleşmesi imzalanmasına ve hisse devir bedelinin üç eşit taksitte ödenmesine, son taksitin en geç 31.12.2022 tarihinde ödenmesine karar verilmesi sonrasında, tarihin 02.10.2023 olarak revize edildiği açıklandı.

#PEGYO – Şirketin paylarının tamamına sahip olduğu Oxo Investment GMBH tarafından Nordstern projesi yatırımı kapsamında, arsa alım sözleşmesi ile sözleşme bedeli olan 8,0 milyon euro ile Düsseldorf Belediye’sinden satın alındığı açıklandı.

#SISE – Şirket ile Petrol İş Sendikası arasında toplu sözleşme görüşmelerine başlandığı açıklandı.

#SOKE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 4 – 5 – 6 Ocak’ta toplanacak.

#SDTTR – Şirket paylarının halka arzı kapsamında Şirket Çalışanlarına tahsisat tutarının yaklaşık 2,2 katı, Bireysel Yatırımcılara tahsisat tutarının yaklaşık 11,2 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsisat tutarının yaklaşık 36,0 katı, Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara tahsisat tutarının 5,8 katı olmak üzere toplamda 20,5 kat talep geldiği açıklandı.

#SOKM – Ocak ayında 1.000 üründe fiyatların sabitlendiği medyada yer aldı.

#SMRTG – Şirket ile yurt içinde bir müşteri arasında GES kurulumu ekipmanları karşılığı 1,6 milyon euro bedelli ödeme aldığı açıklandı. Şirketin yurt dışında bir şirketten GES kurulumu için gerekli panel ve ekipmanlarının karşılığı 1,6 milyon euro bedelli ödeme aldığı açıklandı. Şirket ile yurt içinde yerleşik bir müşterisi arasında 2023 yılı 200MW’lık güneş paneli satışına ilişkin bağlayıcı olmayan iyi niyet mektubu imzalandığı açıklandı.

#TTKOM – Şirket iştiraklerinden TT Ventures Proje Geliştirme’ye EPDK tarafından elektrikli araç kullanıcılarına şarj hizmeti sağlamak ve şarj ağının işletmesini gerçekleştirmek üzere izin verildiği açıklandı. Şirket ile BTK arasında 2005’te imzalanan ve 2026’ya kadar geçerli olan, telekomünikasyon hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin imtiyaz sözleşmesinin uzatılması için BTK’ya başvuru yapılmasına karar verildiği açıklandı.

#TURSG – Şirketin Vakıf Faktoring’de sahibi olduğu %13,71 oranındaki payların tamamının VAKBN’ye satışı kapsamında BDDK’dan gerekli izinlerin alındığı ve devir işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

#ULUFA – VBTS kapsamında şirket paylarına 1 Şubat’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

#YYAPI – Yeşil Global Enerji’nin halka arz edilmesine ilişkin karar sonrasında aracı kurum ile sözleşme imzalandığı açıklandı.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın