Şişecam (SISE) Teknik Analizi!

465

7 Nisan 2022 EconomIcon

SISE son 6 ayda yüzde 100’ün üzerinde yükseldi!

SISE son 6 ayda yüzde 100’ün üzerinde yükselerek yükseliş trendini korumaya devam ediyor. Kasım ayının başında 8-9 Lira bandında fiyatlanan SISE, bugün itibari ile 16.70 liradan fiyatlanıyor. Yatırımcılarını bu yükselişler ile oldukça mutlu eden SISE için analist ve aracı kurum hedefleri ise 25 liraya kadar uylaşıyor.

Günlük grafiğe baktığımızda 15.64 seviyesindeki direncin sert bir şekilde aşıldığını ve 18.93 direncinin yani hissenin en yüksek seviyesine doğru bir yolculuğun başladığını görüyoruz.  Fakat son 2 günde yatay hareketler yapılmaya başlanmış ve takip ettiğimiz indikatörlerde küçük çaplı da olsa aşağı yönlü hareketlenmeler var. BİST100 endeksinin yükselişine devam ettiği bu günlerde düşüler her ne kadar mümkün görünmese de bu seviyelerden yapılan işlemlerin risk oranı yüksek olacaktır.

Olası bir düşüşte destek seviyemiz olan 14.99 seviyesine kadar düşüşler görülebilir. BİST100’deki yükselişin devam etmesi durumunda ise 18.93 direncine doğru yolculuk devam edecektir. Sonuç olarak hissede küçük çaplı negatif yön belirse de endeksteki yükseliş bu durumu tersine çevirebilir.