SISE, SMRTG, DOAS ve CIMSA İçin Önemli Haberler

54

9 Mart 2023 EconomIcon
#AKBNK – Dilek Sabancı tarafından 25.429.607 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#AKBNK – Sevil Sabancı tarafından 25.431.894 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#AKFYE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

#ALMAD – Şirketin Tekirdağ Malkara’daki toplam 18.826 m2’lik tarlaları 2,2 milyon TL bedelle satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

#BEYAZ – Gürkan Gençler’in sahip olduğu 2.275.028 adet ve Gökhan Saygı’nın sahip olduğu 4.783.875 adet payın Borsa’da satışına ilişkin oluşturulan Pay Satış Bilgi Formu ile SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#BRISA – 727 gün vadeli 1 milyar TL tutarında tahvil ihraç edildi.
#BOBET – Şirketin sermayesinin yaklaşık %3,16’sına karşılık gelen 12.600.000 adet payın, pay başına 15,00 TL fiyatla 13 yatırımcıya toptan alış satış işlemlerinin bugün gerçekleştirileceği açıklandı.

#CELHA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 300 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamına yapılan başvurunun Bakanlık tarafından onaylandığı açıklandı.

#CIMSA – Dilek Sabancı tarafından 291.816 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#DOAS – Şirket iştiraki VDF Servis’in sermayesinin 6,5 milyon TL’den 605,5 milyon TL’ye yükseltilmesinin tescil edildiği açıklandı.

#DOAS – DGGYO’nun sermayesinin %93,65’ine karşılık gelen Doğuş Holding’e ait payların Toptan Alış Satış Pazarında 5,2 milyar TL’ye devrinin gerçekleştirilmesi işlemlerinin bugün gerçekleştirileceği açıklandı.

#EGSER – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 150 milyon TL’den 3 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#ENKAI – Şirketin Bechtel Infrastructure Holdings ile eşit paya sahip olduğu Bechtel ENKA UK’nin Kuzey Makedonya`da, Kuzey Makedonya adına Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı ile Koridor 8 ve 10d otoyol inşaatına ilişkin 1,32 milyar euroluk proje kapsamında anlaşma imzalandığı açıklandı.

#EKGYO – Şirket projelerinden İdealist Koru – İdealist Cadde’nin Yüklenicisi ile yapılan Sözleşmeye Ek Protokol ile 27,0 milyon YL olan Asgari Şirket Payı Toplam Gelirinin 51,5 milyon TL’ye yükseldiği açıklandı.

#FONET – Şirketin Tunceli Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan 36 ay süreli SBYS ihalesini 5,9 milyon TL bedelle kazandığı açıklandı.

#GOKNR – Şirket payları bugün işlem görmeye başlayacak.
#HALKB – 15 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesi kapsamında Genel Müdürlüğe yetki verildiği açıklandı.

#HEDEF# DEAS – Artiox’un sermayesinin 1 milyon TL’ye çıkarıldığı ve sermaye artırımına iştirak edildiği açıklandı.

#HKTM – Şirketin grup firması Toplam Enerji Merkezi ile KBS Kalıp arasında 0,73 milyon dolar bedelli Çatı Öztüketim GES kurulumu sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#HLGYO – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 2,5 milyar TL’den 7,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

#IDGYO – Şirketin İdealist Cadde – İdealist Koru projesi kapsamında EKGYO ile yapılan Sözleşmeye Ek Protokol ile Yüklenici Payı Toplam Gelirinden şirkete düşen payın 46,9 milyon TL’den 89,4 milyon TL’ye yükseldiği açıklandı.

#ISCTR – Yurtdışında 370 gün vadeli 28 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

#PRKAB – Şirketin TEİAŞ tarafından açılan ihaleye verdiği 218,8 milyon TL’lik teklifin en ucuz teklif olduğu açıklandı.

#PRKAB – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 1,3 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

#SAYAS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#SMRTG – Şirketin %100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları ile bir müşterisi arasında 156,3 milyon TL bedelli GES Projesine ilişkin tedarik ve kurulum sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#SISE – Şirket tarafından Tarsus’ta yatırımı devam eden ve 2025 yılında devreye girmesi planlanan yeni düzcam tesisi arazisi içinde, bu tesisin hammadde ihtiyacına cevap verecek 490 Bin ton/yıl üretim kapasiteli yeni bir kum hazırlama tesis yatırımı yapılmasına ve ayrıca Mersin’de yer alan mevcut kalker ve dolomit işleme tesisinde 165.000 ton/yıl düzeyinde bir kapasite artışı gerçekleştirmesine karar verildiği açıklandı.(Toplam yatırım tutarı: 82 milyon dolar)

#TUCLK – Şirketin Eldor Elektronik ile elektrikli araçlar için Alüminyum HPDC parça tedarikini sağlamak üzere 11,8 milyon euro tutarında çerçeve sözleşme imzaladığı açıklandı.

#UNLU – 5 milyon dola limitli Yönetici Sorumluluk Sigortasının yenilendiği açıklandı.

#ULKER – Şirket tarafından 5 uluslararası bankayla 35 milyon dolar ve 150 milyon euro olarak toplam 195 milyon dolar tutarında sendikasyon anlaşması imzaladığı açıklandı.

#VBTYZ – Halka arzdan elde edilen fonun şirket satın alma fırsatlarının değerlendirilmesinde, Ar – Ge çalışmalarında ve mevcut/yeni ofis değerlendirmelerinde kullanıldığı açıklandı.

#YUNSA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 35 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#VAKBN – Banka ile BASS arasında Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başlandığı açıklandı.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın