Shiba Inu’da Metaverse Sanal Arsa Satışları Başladı!

352

13 Nisan 2022 EconomIcon

Shiba Inu Metaverse ortamında sanal arsa alımı için erken erişim açıldı. Projede satın alma faaliyetinde kullanılacak Shiba ekosisteminin tokenleri hakkında da bilgi verildi.

İlk erken erişim kapsamında Bid Event adı verilen Shiba Inu sanal gerçeklik parselleri, projenin hafta sonu başlayan program çerçevesinde Shiboshi ve LEASH kilitleyen kullanıcılara verilecek.

Shiba Metaverse’te sanal araziler açık artırma yöntemiyle satılacak

Shiba Inu sanal arazi satışıyla ilgili ortaya çıkan ayrıntılara göre teklif toplama süreci 72 saat sürecek ve Shiboshi ve LEASH kilitleyerek katılan kullanıcılara sanal gerçeklik projesindeki mevcut arsalar için teklif verme fırsatı verilecek.

Shiba Inu geliştiricileri Metaverse’deki toplam 100.595 arsanın 36.431 adedini ilk aşamada kullanıma sunmayı planlıyor. 4 ayrı kategoriden oluşan arazilerin isimleri Diamond Teeth, Platinum Paw, Gold Tail ve Silver Fur olarak belirlendi.

Silver Fur arsasının başlangıç fiyatı 0,2 ETH, Gold Tail, Platinum Paw ve Diamond Teeth fiyatları sırasıyla 0,3 ETH, 0,5 ETH ve 1 ETH olarak belirlendi.

Shiba Inu Metaverse’de arazi nasıl alınır?

Kullanıcılar, almak istediği bir arsa için teklif verdikten sonra teklifi 72 saatlik periyotta en yüksek teklif olarak kalırsa arazi otomatik olarak ilgili kullanıcıya verilir.

Shiba Inu geliştiricilerinin müzayedenin başladığını duyurmasından sonraki 72 saatlik sürenin tamamlanmasının ardından, erken aşamada mevcut olan herhangi bir arazi parseli, ikinci bir satış etkinliğine aktarılabilecek. Bu ikinci satış aşaması, teklif aşamasından sonra arazi sahiplerin satış yapabileceği ikincil pazar olarak faaliyet gösterecek.

Metaverse ile Shiba Inu tokeninin değerinin artırılması planlanıyor

Geliştiriciler, ekosistemdeki kripto varlıkları desteklemek ve değerini artırmak için bu hizmet varlıklarını Shiba Inu Metaverse’e entegre etti. Ekosistemin en büyük tokeni Shiba Inu, Metaverse ortamında HUBS adı verilen en yüksek değerli sanal arazilerin kiralanması için kullanılacak.

SHIB, satın alınan parsellerin, araziyi yeniden adlandırmanın yanı sıra resim ve logo eklemek de dahil olmak üzere alıcının özelleştirmesi için kullanılabilecek. Geliştiricilerin bildirdiği üzere satın alınan arazinin SHIB kullanılarak özelleştirilmesi, üçüncü satış etkinliği olarak duyurulan genel satış aşamasından sonra başlayacak.

Bunun yanında Metaverse’teki SHIB kullanımı, toplam arzın kısılması için yakım faaliyeti olarak kullanılması ve kripto varlığın değerinin artırılması hedefleniyor.

Shiba Inu için dün önemli bir gelişme ise Robinhood borsası listeleme haberiydi. SHIB tokeni, haberin piyasada duyulmasıyla birlikte yüzde 35’a varan değer artışı görerek 0,00003 dolara kadar yükseldi. Bugün ise Shiba Inu 0,000027 dolar seviyesinde devam ederken sabah saatlerinde kazanımını yüzde 20 oranında koruyordu.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing.com