Şekerbank, TESK İle İşbirliğine Gitti!

644

5 Şubat 2024 EconomIcon

Şekerbank, TESK ile işbirliğine gitti

İşbirliği çerçevesinde avantajlı faiz oranları, 36 aya varan vade ve 3 ay anapara ödemesiz dönem fırsatıyla esnafın finansal ihtiyaçlarına uygun koşullarla çözüm sunuluyor

İSTANBUL (AA) – Şekerbank, esnafın kapısı hep açık kalsın diye oluşturduğu “Kapımız Esnafa Açık” platformu kapsamında Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) ile daha önce gerçekleştirmiş olduğu işbirliğini esnafa özel avantajlarla yeniden hayata geçirdi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, işbirliği protokolü Şekerbank Bireysel, İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu ile TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken arasında TESK Genel Merkezi’nde düzenlenen bir törenle imzalandı.Banka, işbirliği ile birbirinden avantajlı ürün ve hizmetlerini tüm Türkiye’deki konfederasyon üyesi esnafın hizmetine sunacak.

Şekerbank, protokol kapsamında TESK üyesi esnaf müşterilerinin 100 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 36 aya varan vade, 3 ay anapara ödemesiz dönem seçeneği ve avantajlı faiz oranları ile karşılayacak. Banka işbirliği ile eş zamanlı olarak esnaf müşterilerinin işinin başından ayrılmadan bankanın mobil uygulaması Şeker Mobil üzerinden kolaylıkla kredi başvurusu yapabilmesine de olanak sağlayacak.

Ayrıca kampanya çerçevesinde esnafa EFT, havale ve FAST işlemleri ücretsiz sunulurken, uzaktan dijital olarak müşteri olan yeni esnaf müşteriler 12 ay POS aidat bedelinden de muaf tutulacak.

“Esnafımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şekerbank Bireysel, İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu, “Geniş meslek gruplarını kapsayan yaklaşık 2,5 milyonu aşkın üyesi bulunan TESK ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin esnafımız için verimli sonuçlar doğuracağına inanıyoruz. Müşterilerini anlayan ve her koşulda müşterilerinin yanında yer alan bir banka olarak, esnafımızın hayatını kolaylaştırmak için tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ise, şunları kaydetti:

“Konfederasyonumuz Türkiye’nin en güçlü sivil toplum örgütlerinden biridir. Esnaf ve sanatkarlara verilecek her değer bizim için önemli. TESK olarak esnaf ve sanatkarlarımıza fayda ile birlikte ek avantajlar sağlayan iş birliklerinin her zaman destekçisiyiz. Esnaf ve sanatkarları desteklemek ekonomiye önemli bir katma değer sağlayacaktır.

Bu kapsamda, Şekerbank ile gerçekleştirdiğimiz ve esnaflarımıza özel avantajlar sunan bu işbirliğinin esnafımız için önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu destek paketinin ilerleyen zaman içerisinde daha da artırılarak esnafımızın işlerini büyütmesine katkı sağlamasını umuyor, işbirliğimizin esnafımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”
Kaynak : Anadolu Ajansı

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın