Şeker Yatırım AL/SAT-TUT Tavsiyeleri

463

1 Temmuz 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

BIST100

Güne yatay eğilimle başlayan BIST-100 Endeksi, gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,14 yükselişle 2.405,36’dan tamamladı. Resesyon endişeleriyle global riskten kaçış devam ederken yurtdışı majör borsalar satıcılı seyrini devam ettirerek günü güçlü düşüşlerle tamamladı. Düşüş trendinde olan yurtdışı borsalarda tepki yükselişi denemeleri oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılarak düşüş trendinin devam etmesi beklenmektedir. VIX Endeksi 28 seviyesi üzerinde seyrederken volatilitenin tekrar yükselme eğilimine girmesi, ABD Borsaları’nda satış baskısının devam edeceğine işaret ediyor.

BIST gün içinde dalgalı bir seyir izlerken hisse bazlı ayrışmalar ön plandaydı. BDDK’nın TL ticari kredi kullanımı için şirketlere döviz varlıklara dayalı kural getirmesi sonrası yeni makro ihtiyati tedbirlerin devam edebileceği beklentisi ve yurtdışı borsalardaki satıcılı seyrin de etkisiyle BIST’teki zayıf görünüm devam ediyor.

BIST’te teknik olarak da kısa vadeli görünüm bozulurken tepki yükselişi denemeleri oluşa da yurtdışı piyasalarda güçlü bir toparlanma yaşanmadıkça yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması beklenir. Ancak, yaklaşan 2. Çeyrek bilanço dönemi nedeniyle BIST’e hisse bazlı ayrışmaların ve sert düşüşlerin alım fırsatı olacağını düşünüyoruz.

VIOP-30 Endeks kontratı akşam seansını %0,11 yükselişle tamamladı. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadelileri satıcılı seyrediyor. Asya Borsaları’nda da satıcılı bir seyir devam ediyor. Endeks’in güne sınırlı pozitif eğilimle başlaması beklenirken dalgalı zayıf seyrin devam etmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, portföy, örnek portföy, model portföy, al, sat, tut