Sasa Polyester (SASA) Teknik Analizi

553

18 Temmuz 2022 EconomIcon

Şirkete ilişkin notlarımızı aşağıda görebilirsiniz:
Sasa Polyester, 4Ç21 mali sonuçlarında 709.51 milyon TL zarar açıkladı.
Şirketin net satış gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %194 büyüme göstererek 5.74 milyar TL oldu. FAVÖK ise yıllık bazda %263
artış kaydederek 1.71 milyar TL’ye ulaştı.
Şirketin döviz açık pozisyonu 9.77 milyar TL seviyesindeyken finansman gelirleri 760.04 milyon TL seviyelerinde bulunmaktadır.
MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 3 gündür güç kazanıyor.

Zararı Arttı

Şirketin 4Ç21 gelir tablosunda net satışları %194 oranında artarak 5.74 milyar TL olarak gerçekleşti. Satışlardaki artışa rağmen şirket bu çeyrekte 709.51 milyon TL zarar açıkladı. Şirketin net borcu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %81 artarak 9.83 milyar TL seviyesine yükseldi.

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama
En son 43 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. 5 günlük
hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.

Commodity Channel Index (CCI)
CCI, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 1 gün önce +100 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

Momentum
Momentum, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 4 gün önce aşırı satım bölgesinden çıkarak olası bir alım sinyali verdi.

Relative Strength Index (RSI)
RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 8 gün önce 70 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

MACD
MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 3 gündür güç kazanıyor.

Stokastik
Stokastik, +80 seviyesinin üzerinde ve aşırı alım bölgesinde bulunuyor. Hareketli ortalamasını yukarı yönde kesmiş olması, çok kesin olmasa
da, kısa vadeli bir yükeliş olasılığına işaret ediyor olabilir.

Kaynak: Halk Yatırım