SASA Bedelsiz Tarihi! Ne Zaman Bedelsiz Verecek?

969

19 Mayıs 2023 EconomIconSASA %127 Bedelsizi Ne Zaman Verecek? SASA Bedelsiz Tarihi Tahmini!

SASA, 2023 yılının başlarında bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda bulunmuştu. SPK tarafından SASA bedelsizine onay verildi. Yatırımcılar SASA bedelsiz tarihini ve onayını heyecanla beklerken SASA bedelsiz tarihi birkaç gün içerisinde belli olacak. SASA bedelsiz sermaye artırımı en geç 2 hafta içerisinde gerçekleşecek.

SASA, bedelsizi 24 mayıs çarşamba günü verecek. Yani SASA hisse senedi 24 mayıs çarşamba günü %127 oranında bölünecek. Hisse sahiplerine yeni payları ise 25 mayıs perşembe günü verilecek.

SASA güncel fiyatı şuan 104.40 TL olarak işlem görüyor. Sasa bu fiyattan %127 oranında bölünürse hisse fiyatı 45.90 TL olarak güncellenecek. Sasa bedelsiz sonrası elinde 100 adet hissesi bulunan bir yatırımcının toplam hisse sayısı 227 olacak. Buna göre portföyünde 1000 adet SASA hissesi olan bir kişinin bedelsiz sonrası 2227 adet hissesi olacaktır.
SASA Bedelsiz Sermaye Artırımı Geçmişi

SASA, Borsa İstanbul’un en fazla ve sık bedelsiz sermaye artırımı yapan şirketlerin başında geliyor. Şirket 2003 yılından bugüne 10 defa bedelsiz sermaye artırımı yapmış. En yüksek bedelsizi ise 2003 yılında %400 oranında vermiş. Tabloyu incelediğimizde ise SASA neredeyse her yıl bedelsiz sermaye artırımı yaptığını görüyoruz.
SASA Bedelsiz Potansiyeli

SASA, Borsa İstanbul’da yüksek bedelsiz potansiyeline sahip şirketlerden birisi diyebiliriz. Yaklaşık 550 şirketin arasında %881 oran ile 197. sırada bulunuyor.
SASA 1 Milyon TL Hesabı

Sasa Polyestere ait SASA hissesine Nisan 2017 yılında 7 bin TL yatırım yapsaydınız ve elde ettiğiniz temettüleri de hisseye yatırmaya devam etseydiniz 16 Mayıs 2023 tarihinde portföyünüzde 1 milyon TL değerinde SASA hissesi bulunacaktı. Bu durumda doğru ve güçlü şirketlere uzun vadeli yatırımın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.
SASA Bedelsiz Tarihi Ne Zaman!

Şirketin 2023 yıllının başlarında yani 2-3 ay önce bedelsiz başvurusunda bulunduğunu belirtmiştik. SASA bedelsiz sermaye artırımı başvurusu SPK tarafından 17 mayıs çarşamba günü onaylandı. Onayın ardından bedelsiz için tarih bekleniyor. Sasa bedelsizi en geç 2 hafta içerisinde gerçekleşeceği düşünlüyor. SASA bedelsiz tarihi belli olduğunda en kısa süre içerisinde yazımızı güncelleyerek tarihi size ulaştıracağız.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın