Reeder Teknoloji (REEDR) Halka Arz İncelemesi! Detaylı

41

8 Eylül 2023 EconomIcon7 Eylül Perşembe akşamı SPK tarafından yayınlanan bültende üç şirketin halka arz başvurusuna onay verildi!  Reeder Teknoloji yani borsa kodu ile “REEDR”. Yazımızda REEDR halka arz incelemesini sizler ile paylaşacağız. Reeder Teknoloji Ne İş Yapar? Reeder Teknoloji Halka Arz Tarihi Ne Zaman? Reeder Teknoloji Kaç Lot Verir? Reeder Teknoloji Halka Arzına Hangi Banka ve Aracı Kurumlardan Katılabilirim?  gibi sorulara cevap vereceğiz.

Reeder Teknoloji (REEDR) Hakkında

Bir problemi çözdüğümüz, bir engeli aştığımız, yakındığımız bir durumun üstesinden geldiğimiz her an çok kıymetli, yaşam enerjimizi üretime dönüştürdüğümüz her an çok anlamlı! Çalışmak, sonucu güzel olan her şey gibi – bir bebeğin doğması gibi mesela – zorlu bir süreç, ancak unutmayın ki “kazanma” duygusunun yerini başka hiçbir duygu dolduramaz. Reeder olarak her fark yarattığımızda kendimizi başarılı ve özgür hissetmemizin sebebi de bu!

Bugün, yakın geçmişe dönüp baktığımızda, girişimcilikle ilgili gelişmiş bir eko sistemin olmadığını, ama yine de fırsatların çok olduğu bir Türkiye hatırlıyoruz. O dönemde, başladığımız her işi ve verilen her görevi en iyi şekilde yapmaya, hatta üstüne koyarak ilerlemeye, çalışmanın bize verdiği haz ve cesaretle, e-kitap devrimini Türkiye’ye getirme hayalini kurmuştuk. Değişen global dinamikleri ve trendleri takiben tablet, bilgisayar ve akıllı telefon üretmeye başlamamız ise, hep önümüze çıkan fırsatları sonuna kadar değerlendirme kararlığıyla mümkün oldu.

Bizleri fiziksel fonksiyonun gerekliliğinin azalacağı bir gelecek bekliyor ve bu da gelecekte duygularımızın daha da önem kazanması anlamına geliyor. İnsanların kartvizitleri, kendilerinde yarattıkları ve karşılarındaki insanlarda bıraktıkları duygulardan oluşacak.

Tamamlanmış bir kişilik ve dengeli bir hayat için illa ki çok büyük işler yapıyor olmak zorunda değiliz. Benliğimizi dahil ederek, işimizi hayatımızla bütünleştirerek yapıyor olmamız yeterli. Sadece ülkemizin değil, coğrafyamızın ve hatta tüm dünyanın, gençlerin özgün dokunuşlarına ihtiyacı var. Bunun için şartları olduğu gibi kabul ederek ve kurduğumuz hayallere bu koşulların bulunduğu noktadan adım adım gitmeyi göze alarak; hep öğrenme aşkıyla, “bilgi” yolunda yürümemiz gerektiğine inanıyoruz. Başarının sonsuz ve göreceli bir kavrama dönüştüğü ve giderek her imkansızın aşıldığı bir dünyada, sağlam ilişkiler kurarak, toplam fayda sağlayan çemberlerde yer almak yeni neslin tek seçeneği.

Her şey her zaman olduğu gibi hep değişmeye devam edecek. Bu devinime en iyi, en hızlı ayak uyduran ise en uzun süre hayatta kalacak. Bu hayatın kalitesini, yine insanın sadece kendisi belirleyebilecek. Herkes tek bir şeyi mükemmel yapmaya odaklanırsa, dünya milyarlarca kez daha güzel bir yere dönüşecek. Hemen, şimdi, en yakın yerden başlayıp işe koyulun, geleceğiniz ancak siz onu inşa ederseniz tam istediğiniz gibi olacak!

REEDR Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

Reeder Teknoloji, borsaya 9.30 TL fiyat ile işleme başlayacak.

REEDR Halka Arz Tarihi Ne Zaman? Ne Zaman Talep Toplanacak?

Reeder Teknoloji halka arz tarihi 13-14-15 Eylül olarak belirlenmiştir.

REEDR Dağıtım Yöntemi, BIST Kodu, Pay Miktarı ve Bulunacağı Pazar!

Reeder Teknoloji halka arzı eşit dağıtım yöntemi ile yapılacak. Şirketin Borsa İstanbul kodu ise REEDR olarak belirlenmiştir. Şirketin halka arz edeceği pay miktarı 170.000,000 olarak belirlenmiştir. REEDR, Borsa İstanbul’da yıldız pazar da bulunacaktır.

 

REEDR Halka Arz Şekli!

  • Sermaye Artırımı: 170.000,000 lot
  • Ortak Satışı: 45.000,000 lot (Uygar Saral)

REEDR Halka Arz Fon Kullanım Yeri

  • -%10 Cep telefonu LCD paneli üretimi tesisi yatırımı.
  • %20 Fotovoltaik güneş paneli üretim tesisi yatırımı.
  • -%25 Tesis makine ve cihaz yatırımları ile kapasite artışı.
  • – %35 İşletme sermayesi.
  • – %5 Arge ve Ürge çalışmaları.
  • – %5 Girişim/teknoloji yatırımları.

REEDR Fiyat İstikrarı Yapacak Mı?

Reeder Teknoloji halka arzı için 30 gün fiyat istikrarı planlanmaktadır. 
REEDR Ortakları Ne Kadar Süre Payları Satmayacak?

Şirket ortakları 1 yıl boyunca pay satışı yapmayacak. İhraççılar ise ortaklar gibi 1 yıl  boyunca pay satışı yapmama taahhüdü vermiştir.

REEDR, Şirketin Ne Kadarını Halka Açacak? Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

Reeder Teknoloji’nin %25,26’sı halka açılacaktır. Yani şirket paylarının %25,26’sı borsada işlem görecek. REEDR halka arz büyüklüğü ise 2 milyar TL olarak belirlenmiştir.

REEDR Kaç Lot Düşer? TARKM Kaç Lot Verir?

Dağıtılacak Pay Miktarı ilerleyen aşamada girilecektir…

REEDR Halka Arzına Hangi Banka ve Aracı Kurumlardan Katılabilirim? Halka Arz Başvuru Yerleri

  •  İlerleyen aşamada girilecektir…

Reeder Teknoloji (REEDR) Katılım Endeksine Uygun mu?

Reeder Teknoloji için katılım endeksi bilgisi henüz belli değildir. İlerleyen günlerde bilgi girilecektir.

REEDR Halka Arzında T1 – T2 Bakiye Kullanılır mı?

Reeder Teknoloji halka arzında t1 ve t2 bakiye kullanılamaz. 

Reeder Teknoloji Tarihçesi

Şehir : Samsun

Kuruluş tarihi : 19.02.2010

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın