Pasifik Teknoloji 6-7 Şubat Tarihlerinde Talep Toplayacak!

626

5 Şubat 2024 EconomIcon

Pasifik Grubu bünyesindeki Pasifik Donanım Yazılım ve Bilgi Teknolojileri AŞ (Pasifik Teknoloji) Halk Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek halka arz için 6 ve 7 Şubat’ta talep toplanacak.

Pasifik Teknoloji’den yapılan açıklamaya göre, halka arz fiyatı 35 lira olarak belirlenen Pasifik Teknoloji’nin 14 milyon lirası sermaye artırımı, 13 milyon lirası ortak satışı olmak üzere nominal değeri 27 milyon lira olan payları satışa çıkacak.

Söz konusu hisselerin halka arzı ile şirketin yüzde 20,15’i halka açılmış olacak. Söz konusu payların 18 milyon 900 bin adedi (yüzde 70) yurt içi bireysel yatırımcılara, 8 milyon 100 bin adedi (yüzde 30) ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilecek.Çatısı altında bulunan Destel Bilişim, Ditravo, Icredible ve Destel Connect gibi şirketleri ile siber güvenlikten yazılıma, IT/donanımdan, teknolojik altyapı hizmetlerine kadar çeşitli alanlarda geniş bir hizmet yelpazesine sahip Pasifik Teknoloji’nin gerçekleşecek halka arzdan 945 milyon TL halka arz geliri elde etmesi planlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Pasifik Grubu Üst Yöneticisi (CEO) F. Nusret Dur, halka arz gelirinin yüzde 45’ini yatırım harcamalarında, yüzde 35’ini AR-GE ve ürün geliştirme yatırımlarında ve kalan yüzde 20’sini ise işletme sermayesinde kullanacaklarını belirtti.

Dur, şunları kaydetti:

“Elde edilecek kaynaklarla öncelikli olarak şirketin yeni ürünler, iş birlikleri ve inovatif iş çözümleri konusuna odaklanarak pazar payının artırılmasını hedefliyoruz. Siber güvenlik, teknolojinin bu kadar önemli olduğu günümüz koşullarında, sürdürülebilir faaliyet döngüsünün en önemli parçası haline gelmiş durumda. Bu kapsamda hem yeni ürünlerle hem de yenilikçi çözümler üreterek mevcut müşteri memnuniyetini artırmayı, potansiyel müşterilere ulaşmayı, ürün yelpazemizi genişletmeyi ve sektördeki konumumuzu güçlendirmeyi planlamaktayız.

Diğer yandan teknolojik altyapıdan yazılıma ve siber güvenliğe kadar uzanan uçtan uca kapsamlı bir hizmet sunabilme kabiliyetine sahip bir şirket olarak yenilikçi teknoloji projeleri, teknoloji tabanlı iş modelleri oluşturacak, daha az insan kaynağı gerektiren Low-Code ya da No-Code platformlar sayesinde faaliyet döngüsünün kısa sürelerde dijitalleşmesine katkı sağlayacak alanlarda da yeni yatırımlarımız olacak. Bunlara ek olarak Ulaştırma ve Turizm sektörüne yönelik mevcut Yolcu Taşıma Platformu yazılımımızın kapsamını genişleterek sadece biletleme değil, konaklama, araç kiralama, yemek vb. tüm hizmetlerin verilebileceği bir yapıya kavuşmasını da sağlayacağız.”Kaynak : Anadolu Ajansı

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın