OBASE İkinci İşlem Gününüde Tavan Fiyatla Tamamlıyor

304

4 Ağustos 2022 EconomIcon

Borsa İstanbul Ana Pazar’da OBASE koduyla 3 Ağustos’ta işlem görmeye başlayan OBASE Bilgisayar payları, ikinci işlem gününe tavan fiyatla devam ediyor.

2022’nin en fazla katılımcının talep göndermesiyle, gündemden düşmeyen OBASE Bilgisayar, halka arz sonrası ikinci işlem gününde %9,96 değer kazanarak 12,70 TL ve tavan fiyatta bekleyen 13,5 milyon lot alıcı ile işlem görüyor.

Toplamda 14.000.000 pay Borsa’da satış yöntemiyle, 305.224 Yurt İçi Bireysel, 22 Yurt İçi Kurumsal, 419 Yurt Dışı Bireysel olmak üzere 305.665 yatırımcıya pay edildi.

Gözler OBASE Hissesinde

Başarıyla tamamlanan halka arz sonrası, sonuçların açıklanmasıyla birlikte dikkatler OBASE hisselerine yöneldi. Yılın en yüksek katılımcı sayısına ulaşan şirket payları tavan fiyata ulaşırken, tavan fiyatta bekleyen alıcı sayısı dikkat çekmeye devam ediyor.

OBASE Bilgisayar

Çok uzun süredir yapay zeka noktasında çalışmalarının olduğunu ifade eden şirketin Kurucu Ortağı ve CEO’su Dr. Bülent Dal, “Blok zinciri tarafında önemli bir çalışmamız var. Türkiye’de önde gelen müşterimizden birisiyle Türkiye’deki ilk tedarik zinciri tarafındaki blok zinciri projesini hayata geçirmiş bulunmaktayız.

Metaverse tarafındaki yapılanma şu anda gündemimize giren sıcak konulardan biri, burada belli çalışmaları başlatmış durumdayız.

Özetle ana odağımız veriyi anlamlandırmak, şirketlerdeki karar hızını otomatik hale belli karar süreçlerini getiriyor olmak, belli süreçleri de insan destekli çok hızlı bir şekilde, gerekirse saniyeler mertebesinde hızlı kararlar alınmasını sağlamak.” diye konuştu.

Obase Bilgisayar Ne İş Yapıyor?

1995 yılında Dr. Bülent Dal, Banu Dal ve Haluk Alpay tarafından kurulan Obase Bilgisayar, Türkiye’nin öncü yazılım şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı AR-GE Merkezi statüsünde inovatif projeler ve yazılım ürünleri geliştirerek, akademik ve uluslararası birçok ödül aldı.

Obase Bilgisayar, Türkiye Merkezli Üreticiler arasında; Yazılım kategorisinde ilk 20’de, Veri Ambarı ve İş Zekası kategorisinde 1. sırada yer alıyor.

Şirketin aynı zamanda 10 yıldan fazla süredir aktif olan bir Ar-Ge merkezi bulunuyor.

Şirket ihracat yapıyor mu? Obase Bilgisayar’ın İstanbul dışında, Amerika’da da ofisi bulunuyor. Şirket, 15’den fazla ülkede 230’dan fazla çalışanı ile faaliyet gösteriyor.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın