Model Portföyde Önemli Değişiklik

375

19 Temmuz 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Yapı Kredi Yatırım, hedef fiyat ile önerisini gözden geçirdiği Arçelik’i model portföyünden çıkardı.

Raporda yer alan detaylar şöyle:Arçelik’i Model Portföyümüzden giriş yaptığı tarih olan 10 Ocak 2022’den beri BIST-100’ün yüzde 13 üzerinde sağladığı getiri sonrası çıkarıyoruz. Şirketin yakın dönemde operasyonları açısından daha zorlu bir döneme girdiğini düşünüyoruz.

2Ç22 finansallarında, çoklukla girdi maliyetlerindeki ve faaliyet giderlerindeki artış kaynaklı VAFÖK marjında görmeyi beklediğimiz çeyreklik bazda 3,2 puanlık marj baskısı, yılın ikinci yarısında, EUR’nun USD karşısındaki değer kaybıyla devam edecektir. Arçelik için yeni makro ve operasyonel varsayımlarımız ışığında hedef fiyatımızı ve önerimizi gözden geçiriyoruz.

Bu aşamada Arçelik için uzun vadede yurt dışı operasyonlarının toplam içindeki artan payını ve hisse geri alım programını olumlu bulmaya devam etsek de yakın vadeli dönemde özellikle EUR/USD kurunun seyri, artan hammadde maliyet yükü ve faaliyet giderleri nedeniyle daha zorlu bir görünüm olduğunu düşünüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Yatırım

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, halka arz, hisse arz, bedelli, bedelsiz, temettü, temettü veren hisseler, temettü hisseleri, kar payı, hedef fiyatlar, şirket haberleri, hekts haber, froto haber, eregl haber, sasa haber,