LMKDC Hisse Yorumu! Yükseliş Devam Edecek mi?

622

7 Mart 2024 EconomIcon

22 Şubat Günü Borsa İstanbul’da işleme başlayan Limak Çimento (LMKDC), 9 gün boyunca tavan fiyat ile işlem görmesinin ardından onuncu gün taban fiyat yaparak yatırımcılarını şaşırttı. Yatırımcılar Limak Doğu Anadolu Çimento hissesinden çok daha yüksek bir performans bekliyordu. LMKDC onuncu gün taban fiyat yapmasının ardından on birinici gün +5% fiyat ile işlem görüyor. Bugün hissede gerçekleşen yükseliş ise yatırımcıları tekrardan heyecanlandırdı. Hissenin tekrar bir ralliye başlama olasılığını akıllara getirdi.
LMKDC Grafiği ve Grafik Yorumu

Hisse grafiği henüz bir yorum yapmak için çok yeni olsa da bazı yorumlarda bulunmak mümkün görünüyor. Özellikle bu kadar yüksek beklenti olan LMKDC halka arzında 9 tavan yatırımcılar tarafından oldukça az bulundu. Fakat onuncu gün taban fiyatla işlem görmesi düşüşün devam edeceği anlamına gelmiyor. Biz gerçekleşen bu düşüşün tahtacılar tarafından küçük yatırımcının elindeki lotları toplamak için yapıldığını düşünüyoruz.

Taban fiyatla işlem görmesi sağlanan LMKDC de küçük yatırımcıların çoğu elindeki lotları sattı ve büyük kurumlar bu lotları topladı. Şimdi tahtacılar ve büyük kurumların ellerinde çok daha fazla lot bulunuyor. Bu nedenle LMKDC tekrar yükselişe geçebilir ve 3-4 tavan daha gerçekleştirebilir.

LMKDC Anlık Derinlik

Limak Doğu Anadolu Çimento (LMKDC) anlık derinlik görseli aşağıdaki gibidir.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın