Koza Altın (KOZAL) Teknik-Temel Analizi

631

7 Temmuz 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Hedef Fiyat: 230.93 TL

Getiri Potansiyeli: %17.2

Net Satışları ve Kârı Arttı
Şirketin 1Ç22 gelir tablosunda net satışları %66 oranında artarak 1.41 milyar TL olarak gerçekleşti. Satışlardaki artış ile birlikte net kâr %60 artarak 1.06 milyar TL’ye yükseldi.Şirketin net nakdi 9.12 milyar TL olarak gerçekleşti.

Oran Analizleri Pozitif
Şirketin 1Ç22 döneminde FAVÖK rakamları %101 artış göstererek 830.12 milyon TL seviyesine yükselirken, FAVÖK Marjı %58.93 seviyesine yükseldi. Faaliyet giderleri %23 artış gösterirken, Finansal giderler bulunmamaktadır. F/K değeri 8.38 ve PD/DD oranı ise 2.45 seviyesi ile sektörün üzerinde fiyatlanıyor. Hissenin mevcut dönemdeki Temettü Verimi Oranı %8.46 olmuştur.

Endekse Görece Negatif Performans
BIST 100 Endeksi son bir yılda %74 değer kazanırken, KOZAL ise %70 değer kazandı. Son bir yılda en düşük 92.05 seviyesini gören hisse, en yüksek 206.80 seviyesini gördü.

Teknik Görünüm

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama
En son 2 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.
Commodity Channel Index (CCI)
CCI, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 4 gün önce -100 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.
Momentum
Momentum, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 2 gün önce aşırı alım bölgesinden çıkarak olası bir sat sinyali verdi.
Relative Strength Index (RSI)
RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 21 gün önce 70 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.
MACD
MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 21 gün önce hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.
Stokastik
Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Stokastik, 80 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

Kaynak: Halk Yatırım

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, halka arz, hisse arz, bedelli, bedelsiz, temettü, temettü veren hisseler, temettü hisseleri, kar payı, hedef fiyatlar, şirket haberleri, hekts haber, froto haber, eregl haber, sasa haber.