Kontrolmatik (KONTR) Teknik-Temel Analizi

502

7 Temmuz 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Hedef Fiyat: 220 TL

Net Satışları ve Kârı Arttı
Şirketin 1Ç22 gelir tablosunda net satışları %106 oranında artarak 213.2 milyon TL olarak gerçekleşti. Satışlardaki artış ile birlikte net kâr %143 artarak 43.23 milyon TL’ye yükseldi.Şirketin net borcu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %1,641 artarak 342.28 milyon TL seviyesine yükseldi.

Oran Analizleri Pozitif
Şirketin 1Ç22 döneminde FAVÖK rakamları %121 artış göstererek 34.19 milyon TL seviyesine yükselirken, FAVÖK Marjı %16.04 seviyesine yükseldi. Faaliyet giderleri %155 artış gösterirken, finansal giderler %45.92 düşüş kaydetmiştir. F/K değeri 36.72 ile sektörün altındayken ve PD/DD oranı ise 17.37 seviyesi ile sektörün üzerinde fiyatlanıyor. Hissenin mevcut dönemdeki Temettü Verimi Oranı %0.20 olmuştur.

Endekse Görece Pozitif Performans
BIST 100 Endeksi son bir yılda %74 değer kazanırken, KONTR ise %116 değer kazandı. Son bir yılda en düşük 51.89 seviyesini gören hisse, en yüksek 177.72 seviyesini gördü.

Teknik Görünüm

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama
En son 8 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.
Commodity Channel Index (CCI)
CCI, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 4 gün önce -100 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.
Momentum
Momentum, aşırı satım bölgesinde bulunuyor. En son 1 gün önce yeniden aşırı satım bölgesine girmesi düşüşün bir süre daha devam edebileceği şeklinde değerlendirilebilir.
Relative Strength Index (RSI)
RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 45 gün önce 70 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.
MACD
MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 17 gün önce hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.
Stokastik
Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Hareketli ortalamasını aşağı yönde kesmiş olması, çok kesin olmasa da, kısa vadeli bir düşüş olasılığına işaret ediyor olabilir.

Kaynak: Halk Yatırım – İnfo Yatırım

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, halka arz, hisse arz, bedelli, bedelsiz, temettü, temettü veren hisseler, temettü hisseleri, kar payı, hedef fiyatlar, şirket haberleri, hekts haber, froto haber, eregl haber, sasa haber,