Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi (KRDMD) Hisse Hedef Fiyatları!

60

25 Ocak 2023 EconomIcon

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi (KRDMD) İçin Hedef Fiyatlar ve Tavsiyeler

Borsanın demir-çelik sektöründeki önemli şirketlerinden biri olan Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi (KRDMD) için hedef fiyatları sizler için derledik…

Ülkemizin ve Borsamızın demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren önemli şirketlerinden biri olan Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi (KRDMD) şirketi gelişimine son hızıyla devam ediyor. Şirketin demir-çelik sektöründeki önemi ve BİST100 e etkisi yatırımcısını heyecanlandırıyor.

Şirket 2022 yılı üçüncü çeyreğinde net satışlarını %86 oranında arttırıp 6.83 milyar TL olarak gerçekleştirdi. Satışlardaki artışa rağmen KRDMD’ nin net karı satışla aynı oranda %86 azalarak 102.64 milyon TL’ ye geriledi. Şirketin net borç durumuna göz attığımızda ise borcunun olmadığını, hatta 2.13 milyar TL net nakde sahip olduğunu görüyoruz. FAVÖK rakamları ise %59 azalarak 442.36 milyon TL seviyesine geldi. Aynı zamanda şirketin faaliyet giderleri %142 artış gösterirken, finansal giderleri de %27.67 azaldı.

Hissenin demir-çelik sektöründe önemli bir yere sahip olduğundan bahsetmiştik. KRDMD hisse fiyatı son 1 yılda %67 oranında artarken BİST100 endeksi %181 oranında bir yükseliş yaşadı. Bu durumda KRDMD hissesinin BİST100 endeksine oranla 1 yılda çok daha az getiri sağladığını gözlemliyoruz.

Halk Yatırım KRDMD Hedef Fiyatı ve Tavsiyesi

Hedef Fiyat: 19.40 TL

Getiri Potansiyeli: 0.8%

Tavsiye: AL

Şeker Yatırım KRDMD Hedef Fiyatı ve Tavsiyesi

Hedef Fiyat: 22.81TL

Getiri Potansiyeli: 23.3%

Tavsiye: AL

Oyak Yatırım KRDMD Hedef Fiyatı ve Tavsiyesi

Hedef Fiyat: 17.60 TL

Getiri Potansiyeli: -3.00%

Tavsiye: EP

Hedef fiyatları inceleyecek olursak 22.81 TL hedef fiyat ile Şeker Yatırım en yüksek fiyat tahminini verirken, 17.60 TL ile Oyak Yatırım en düşük hedef fiyatı vermiş durumda. Bu yazımızda toplamda 3 yatırım şirketinin KRDMD hedef fiyatlarını sizler ile derledik. Diğer Borsa İstanbul şirketlerinin hedef fiyatlarını incelemek için “Blog” kategorimize göz atabilirsiniz. KRDMD hisse yorumu ve teknik analizi ise sitemizin “Analizler” kategorisinde yer alacak.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın