İki Şirket Halka Arz İçin SPK’dan Onay Aldı

366

27 Mayıs 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Android

Ios 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bülteninde bildirildiği üzere Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin halka arz başvuruları SPK tarafından onaylandı.

Borsa İstanbul’da bu ay son olarak Sun Tekstil ve Yayla Agro Gıda’nın halka arz başvuruları onaylanmış iki şirket, 11 – 13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen talep toplam süreciyle halka arz olmuştu.

Europen ve Şeker Gayrimenkul halka arz oluyor

Mayıs ayının son günlerinde halka arz onayı alan Europen ve Şeker Gayrimenkul hisselerinin önümüzdeki hafta halka arz olması bekleniyor.

SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre Europen Endüstri, halka arz ile 135 milyon TL olan mevcut sermayesini 168,78 milyon TL’ye çıkarmak için 33,78 milyon TL sermaye artırımı gerçekleştirmeyi planlıyor.

Europen halka arz aşamasında 1 TL nominal bedelli paylar için 16,25 TL sabit fiyat belirlendi. EUREN koduyla borsaya kote olacak şirketin payları için oransal dağıtım yöntemi uygulanacak.

Halka arz onayı alan diğer şirket olan Şeker Gayrimenkul, halka arz yoluyla mevcut 610.166.462 TL sermayesini 813.555.283 TL’ye çıkarmak için 203.388.821 TL bedelli sermaye artırımına gidecek.

SEGYO kodunu alan Şeker Gayrimenkul halka arzında 1 TL nominal bedelli paylar, 1,1 TL sabit fiyattan satışa sunulacak.

SPK haftalık bültenindeki bilgilere göre bu şirketlerin halka arzında ek pay satışı yapılamayacak.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing.com