Hisse Senedi Öneri ve Tavsiye Listesi!

33

21 Mayıs 2023 EconomIconBIST100

Güne alıcılı bir başlangıç yapan BİST100 Endeksi, gün boyu dalgalanmasına karşın gücünü koruyarak günü %1,57 yükselişle 4.661,68’den tamamladı. Bankacılık Endeksi %1,09 düşüşle negatif ayrışmayı sürdürürken Sınai Endeks %2,61 yükseldi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci turun gerçekleşeceği 28 Mayıs tarihine kadar endeksin geniş bantta dalgalanmasını sürdüreceğini düşünüyoruz.

Global major borsalarda ise, ABD’de borç limitinin yükseltilmesine ilişkin gelişmeler takip ediliyor. Borç limitinin artırılması konusunda anlaşılacağına ilişkin beklentilerle dün ABD endeksleri günü %1’in üzerinde yükselişlerle tamamladı. Bu sabah Asya endeksleri de iyimserliğin etkisiyle yükselirken ABD vadelileri karışık ve Alman DAX vadelisi negatif fiyatlanıyor. VIX ise 16 yakınlarına gerileyerek ABD borsalarında volatilitenin ve satış baskısının düşük seyrettiğine işaret ediyor.

Yurt içinde, VİOP-30 endeksi akşam seansını yatay eğilimle tamamladı. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması ve gün içinde oluşacak tepki yükselişlerinin satış fırsatı olarak değerlendirilmesini bekliyoruz.
Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Önerileri

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın