Haftaya Başlarken Kripto Para Piyasasında Güncel Haberler

311

18 Nisan 2022 EconomIcon

Kripto para piyasası yeni haftaya düşüş eğilimli başladı. Piyasalarda hareketlilik devam ediyor.

Satış baskısının ortasında Bitcoin (BTC) 38.000 dolara kadar geriledi

Bitcoin (BTC), günün ilk saatlerinde en son 15 Mart tarihinde görülen seviye olan 38.000 dolar bandına kadar düşüş gördü. Yeni haftaya başlarken BTC/USD, 38.536 dolara kadar geriledi.

Bitcoin piyasasındaki son destek 39.500 doların altına sarkan Bitcoin fiyatı, düşüş eğilimini sürdürürken sabah saatlerinde 39.000 dolar bandına tutunma çabasındaydı.

90 milyon XRP, anonim bir cüzdandan Bitstamp’a taşındı

Son birkaç haftadır büyük miktarlı XRP transferlerinde artış görülürken son olarak 15 Nisan Cuma günü gerçekleşen önemli bir XRP transferi dikkat çekti.

Son günlerde görülen XRP transferlerinin çoğu kripto varlığın borsalardan harici cüzdanlara aktarılması şeklindeydi. Ancak WhaleAlert tarafından tespit edilen son büyük XRP işlem, büyük bir yatırımcı tarafından Bitstamp’a 90 milyon XRP tokenin gönderildiğini gösteriyordu.

XRP fiyatı, piyasa genel durumuna bağlı olarak düşük seyretse de son haftalarda XRP transferleri ortalamanın üzerinde hareket ediyor.

TerraUSD (USDT) artık en büyük 3. sabit kripto varlık

TerraUSD (UST), piyasa değerinde devam eden artışa bağlı olarak Binance USD’yi (BUSD) geride bıraktı ve 3. en büyük sabit kripto varlık oldu.

UST, şu an 17,5 milyar dolar piyasa değerine sahipken BUSD’un piyasa değeri 17,43 milyar dolar olarak kaydediliyor.

Terra, Bitcoin rezervlerini artırmaya devam ediyor

Terra’nın kâr amacı gütmeyen kuruluşu Luna Foundation Guard (LFG), piyasa düşüş eğilimine devam ederken Bitcoin rezervlerini artırmaya devam ediyor.

Kuruluş, geçen hafta 123,89 BTC aldı. Son alımdan sonra LFG’nin portföyündeki BTC miktarı, 42.530,82 BTC’ye ulaştı.

Currency.com, Rus siber saldırısının başarısız olduğunu duyurdu 

Currency.com, geçen hafta Rusya pazarından çekildiğini duyurmuştu. Şirketin Rusya’da yaklaşık 500 bin kullanıcısı olduğu bildirildi.

Diğer yandan Currency.com, kripto ticaret platformunun geçen hafta Rusya’daki faaliyetlerini dondurmasının ardından büyük bir siber saldırı girişimine maruz kaldığını doğruladı.

Yapılan açıklamada Currency.com’un DDos saldırısına maruz kaldığı ancak tüm müşteri hesaplarının ve verilerin güvende olduğu duyuruldu.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing.com