Haftalık Hisse Senedi Önerileri!

3.409

14 Kasım 2022 EconomIcon

Ziraat Yatırım

BIST100 Teknik Analiz

Cuma günü kanal üst bandından gelen kar satışlarının ardından hafif ekside tamamlayan endekste kısa vadeli göstergelerin yönünü aşağıya çevirmesine bağlı olarak kısmi baskı sürebilir. Ancak, genel olarak devam eden yükseliş trendi ve olumlu orta vadeli göstergelerle olası düşüşlerde destek seviyelerinden tepki görülebilir ki 4.428 ve 4.400 sıralı destekler olarak izlenebilir. Öte yandan, endekste tekrar yükseliş ivmesinin yakalanması için ise 4.500 yakın direncinin aşılması gerektiğini düşünüyoruz.

Haftalık Hisse Teknik Öneri Listesi

Düşük komisyonlu işlem yapmak için tıklayınız

Yatırım Finansman

BIST 100

ABD’de beklentilerin altında gerçekleşen enflasyon verileri küresel piyasalarda kuvvetli yükselişleri beraberinde getirmişti. Yeni haftaya başlarken risk iştahında hafif gerileme var. Asya piyasaları artıda fakat ABD vadelilerde satış görünüyor. Açılış beklentimiz yatay. Teknik olarak BİST100 endeksinde 4500 ve 4550 direnç olarak öne çıkarken geri çekilmede ise 4420 ilk destek olarak izlenebilir.

Haftalık hisse önerilerimiz: AKBNK, FROTO, ENKAI, ISDMR
Dirençler 4500 4550 4600
Destekler 4420 4395 4330

Haftalık Hisse Önerileri

İntegral Yatırım

Haftalık Piyasa Stratejisi

Geçen haftaya damgasını vuran ABD TÜFE verisi küresel piyasalardaki dinamikleri bir adım farklı yere taşıdı ve risk alma iştahının kapısı açılmış oldu. Piyasa beklentisinin altında gelen ABF enflasyonu Fed’in Aralık ayı toplantısında 50 baz puan faiz artırabileceğine yönelik inancı güçlendirdi. Bu dolar endeksinin (DXY) 106 seviyesine doğru gerilemesini desteklerken ABD 10 yıllık tahvil faizleri %4’ün üzerindeki yerlerden %3.90’la ulaştı. Böylelikle güçlü dolar ve şahin Fed baskısı bir miktar dağıldı ve piyasalar nefes aldı. EURUSD ve GBPUSD düşen kanal trendini yukarı yönde kırdı. Pariteler ve emtialarda dolara karşı güçlü tepkiler var. S&P 50 haftalık ortalaması olan 4170 seviyesine doğru hız kazanmış görünüyor. Özetle Fed’in Aralık ayı toplantısına kadar olan süreçte Fed Eyalet Başkanlarının açıklamaları ve ekonomik veriler önemli olacak ancak Fed’e yönelik daha ılımlı bir bakış oluştuğunu söylemek mümkün.

3Ç bilançolar sona erdi

Borsa İstanbul’da 9 Kasım tarihi itibariyle 3. Çeyrek finansal sonuçların hemen hemen hepsi açıklanmış oldu. Açıklanan güçlü ve zayıf bilançolar Borsa endeksinde hisse bazlı hareketlilik oluştururken puan bazlı katkılarda önemli değişiklikler oldu. Genel olarak artan finansman giderinin şirket finansallarını baskıladığını söylemek mümkün. Buna karşın enflasyonist ortamla artan ürün fiyatları ve kar marjlarındaki dengelenme çabası dikkat çekici oldu. Bilançoların sona ermesiyle birlikte endekste kar realizasyonlarının izlenmesi söz konusu olabilir. Açıkçası bu oldukça da normal. Endeks altı haftada %40 yükseldi. Dolayasıyla soluklanma isteğinin artacağı bir görünüm ortaya çıkabilir

Endekste yükselen trend bir kez daha kırıldı.

Hacimli ataklarla güçlü teknik yapısını sürdüren BİST100 endeksi 4500 direnci üzerine tutunmakta zorlandı ve bu seviyelerden geri çekilme izlendi. Şimdilik teknik olarak olumsuz bir hava yok. Ancak 4500 seviyesi üzerinde tutunmakta zorlanılması halinde yükseliş hızında bir miktar yavaşlama izlenebilir. Bunun oldukça normal ve sağlıklı olduğunu düşünüyoruz. Momentum kaybının izlenmesi halinde 4350 desteğine doğru yavaşlama oluşabilir ancak buralardan tekrar toparlanmanın gelebileceğini beklemekteyiz.

Yatırım Şirketinden Holding Hisse Önerisi!

Tacirler Yatırım

Haftalık Teknik Bazlı Hisse Önerileri

FROTO

FROTO hisseleri geçtiğimiz hafta içerisinde en düşük 354,90 puan seviyesini test etti ve haftayı 371,60 puan seviyesinden kapattı. Senette 386,50 puan seviyesini hedef belirlerken, stop-loss noktamızı 365,70 puan seviyesi olarak görüyoruz.

SAHOL

SAHOL hisseleri geçtiğimiz hafta içerisinde en düşük 33,46 puan seviyesini test etti ve haftayı 36,20 puan seviyesinden kapattı. 37,66 puan seviyesini hedef belirlerken, stop-loss noktamızı 35,62 puan seviyesi olarak görüyoruz.

SISE

SISE hisseleri geçtiğimiz hafta içerisinde en düşük 33,00 puan seviyesini test etti ve haftayı 35,32 puan seviyesinden kapattı. Senette 36,74 puan seviyesini hedef olarak belirlerken, stop-loss noktamızı 34,76 puan seviyesi olarak görüyoruz.

TAVHL

TAVHL hisseleri geçtiğimiz hafta içerisinde en düşük 77,35 puan seviyesini test etti ve haftayı 80,55 puan seviyesinden kapattı. Senette 83,80 puan seviyesini hedef olarak belirlerken, stop-loss noktamızı 79,25 puan seviyesi olarak görüyoruz.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın