GUBRF Bedelsiz Tarihi! Ne Zaman Bedelsiz Verecek?

1.872

18 Mayıs 2023 EconomIcon
GUBRF %300 Bedelsizi Ne Zaman Verecek? GUBRF Bedelsiz Tarihi Tahmini!

GUBRF, 2023 yılının mayıs ayında bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda bulunmuştu. Yaklaşık 1 aylık süreçte GUBRF bedelsizi için SPK’dan henüz bir onay çıkmadı. Yatırımcılar GUBRF bedelsiz tarihini ve onayını heyecanla beklerken SPK tarafından ne zaman onay verileceği henüz bilinmiyor.

GUBRF güncel fiyatı şuan 227 TL olarak işlem görüyor. GUBRF bu fiyattan %300 oranında bölünürse hisse fiyatı 56.75 TL olarak güncellenecek. GUBRF bedelsiz sonrası elinde 100 adet hissesi bulunan bir yatırımcının toplam hisse sayısı 400 olacak. Buna göre portföyünde 1000 adet GUBRF hissesi olan bir kişinin bedelsiz sonrası 4000 adet hissesi olacaktır.

GUBRF Bedelsiz Sermaye Artırımı Geçmişi

GUBRF, 1997 yılından bugüne 3 defa bedelsiz sermaye artırımı yaptığını görüyoruz. Tabloda dikkat çeken önemli bir detay ise yapılan bedelsiz sermaye artırımlarının hepsinin yüzdelik oranının yüksek olmasıdır. GUBRF, 2023 yılında da bu seriye devam ederek %300 oranında bedelsiz verme kararı almıştır. Şirketin son 20 yılda en yüksek verdiği bedelsiz ise 2004 yılında %800 olarak gerçekleşmiştir.
GUBRF Bedelsiz Potansiyeli

GUBRF, Borsa İstanbul’da yüksek bedelsiz potansiyeline sahip şirketlerden birisi diyebiliriz. Yaklaşık 550 şirketin arasında %1734 oran ile 118. sırada bulunuyor.

GUBRF Bedelsiz Tarihi Ne Zaman!

Şirketin Mayıs ayının başlarında bedelsiz başvurusunda bulunduğunu belirtmiştik. GUBRF bedelsiz sermaye artırımı geçmişini incelediğimizde geçmiş bedelsizleri hep Ocak ve Aralık aylarında verdiğini görüyoruz. Buna göre şirket bu sene de bedelsizi en geç Şubat ayı, en erken ise Kasım ayının ortalarında verebileceğini düşünüyoruz. Kısacası GUBRF bedelsiz tarihi en geç 1 ya da 2 ay içerisinde belli olacaktır.
Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın