GESAN, KONTR, SISE ve ZOREN İçin Önemli Haberler

60

4 Ocak 2023 EconomIcon

Güne başlarken, şirketlerin sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri…

#ONCSM – İnfo Yatırım liderliğinde halka arz edilen şirket payları bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#SDTTR – İnfo Yatırım liderliğinde halka arz edilen şirket payları bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#BAYRK – 47,2 milyon TL tutarında Yatırım Teşvik Belgesinin onaylandığı açıklandı.

#BRKO – Gayrimenkul geliştirme şirketi veya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kurulmasına yönelik çalışmaların başlatılmasına karar verildiği açıklandı. Şirketin arazisinin satışı ile ilgili ihalenin fesih davasının şirket lehine sonuçlanarak ihalenin feshine karar verildiği açıklandı.

#BLCYT – Şirket ile Adana Hacı Sabancı OSB 3. İlave alanı içerisinde sanayi tesisi kurmak üzere 60.000 m 2 arsa satın alımı için 18 milyon TL peşinat yatırıldığı açıklandı.

#CRDFA – 91 gün vadeli 20 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#CEMTS – Planlı bakım çalışmalarının yapılması nedeniyle 4 – 9 Ocak arasında Çelikhane ve Haddehane ünitelerinde üretime ara verileceği, Denge Çubuğu ünitesinde üretime devam edileceği açıklandı.

#DENGE – Toma Finance Limited’in sicil kaydının silindiği açıklandı.

#DIRIT – Şirketin %42 ortağı Diriiplik – Diriliş İplik’deki payların Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından satışa çıkarıldığı ve 885.000 TL bedelle üçüncü kişiye satıldığı açıklandı.

#DOKTA – Şirketin 2022 yılı ihracat tonajını yaklaşık % 3,5 oranında artırarak ciroya olumlu katkı sağlandığı açıklandı.

#FLAP – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 200 milyon TL’den 400 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

#GESAN – Şirketin AYEDAŞ tarafından gerçekleştirilen Gazlı Hücre – Köşk Standart Alımı İşi konulu ihalesine 2,1 milyon dolarlık teklif verdiği ve ihalede en avantajlı teklifin verildiği açıklandı.

#GLRYH #KAPLM #RYGYO #SANEL #TUREX – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Şubat’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

#HTTBT – Himalaya Airlines’ın şirketin yolcu hizmet sistemleri ve muhasebe çözümlerini kullanmaya başladığı ve kullanım süresinin 10 yıl olacağı olup, kullanım süresi 10 (on) yıl olacaktır.

#ISCTR – Banka tarafından bankanın Borsa’da işlem gören ortaklarından SISE, TSKB, ANHYT, ISFIN, ISGYO, ISMEN, ANSGR, ISGSY, ISYAT, TSGYO paylarının alımlarla ilgili ödenecek toplam tutarın 3 milyar TL ile sınırlı olmasıyla şirket bazında bir sınırlama olmaksızın piyasadan satın alınması için Genel Müdürlüğe yetki verildiği açıklandı.

#ISMEN – 35 gün vadeli 1,1 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

#ISFIN – 93 gün vadeli 150 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#KATMR – Şirket ile bir Savunma Sanayii Kuruluşu arasında Araç Üst Yapı tedarikine yönelik 4,1 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı açıklandı.

#KTSKR – Eylül –Aralık döneminde üretilen kristal şekerin 47.750 ton, işlenen pancarın 317.000 ton olduğu açıklandı.

#KONTR – Şirket iştiraki Plan – S Uydu’nun ürettiği uydu olan Connecta T1.2’nin SpaceX Falcon 9 roketi Transporter – 6 misyonu ile yörüngesine gönderilip, yörüngesine yerleştiği ve ilk haberleşmenin sağlandığı açıklandı.

#LIDFA – Zöhre Demirel tarafından 108.907 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#LIDER – Borsa tarafından şirket paylarına 3 Şubat’a kadar açığa satış, kredili işlem yasağı, brüt takas tedbiri ve emir paketi tedbiri getirildi.

#MRGYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Şubat’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 3 Şubat’a kadar uzatıldı.

#ORGE – İstanbul’da inşası devam etmekte olan bir proje kapsamında, yurt içi yerleşik bir müşteriden 0,54 milyon dolar tutarında elektrik malzemeleri siparişi alındığı açıklandı.

#PARSN – Şirketin 2022 yılı ihracat tonajını yaklaşık %3,2 oranında artırarak ciroya olumlu katkı sağladığı açıklandı.

#RYSAS – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun araç alımlarında kullanılmasının planlandığı açıklandı.

#SISE – Şirketin Cam Ambalaj Üretim Tesisi Kapasite Artışı Projesi ile İlgili ÇED Olumlu kararı verildiği açıklandı.

#SOKE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 4 – 5 – 6 Ocak’ta toplanacak.

#TNZTP.HE – Şirket payların Borsa’da Satış yöntemiyle 5 – 6 Ocak’ta halka arz edilecek.

#TTKOM – Şirket ile BTK arasında 2005’te imzalanan ve 2026’ya kadar geçerli olan, telekomünikasyon hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin imtiyaz sözleşmesinin uzatılması için BTK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#ZOREN – Zorlu Holding tarafından 9.647.726 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın