EUPWR, SMRTG, GRTRK ve CVKMD İçin Önemli Haberler

286

18 Mayıs 2023 EconomIcon#ASELS – Şirket ile SSB arasında 500,8 milyon TL ve 27,0 milyon dolar bedelli sözleşme imzalandığı açıklandı.

#BIENY – Şirket payları 18 Mayıs’ta Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#CVKMD – Şirketin yurt dışında bir şirket ile 1,1 milyon dolara Maden Cevheri Satışı konusunda anlaşma sağladığı açıklandı.

#DERHL – Bir yatırımcı tarafından bedelli sermaye artırım kararı iptali kapsamında dava açıldığı belirtildi.

#DYOBY – 800 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#DOAS – D Power şirketinin kuruluş işlemlerinin tamamlanarak tescil edildiği açıklandı.

#DZGYO – Ankara Eryaman’daki 14 m2’lik yerin 350.000 TL’ye satıldığı, satış sonucunda 5.000 TL kar elde edildiği açıklandı.

#DZGYO – Ankara Eryaman’daki 4 bağımsız bölümün 7,6 milyon TL’ye satıldığı, satış sonucunda 5,3 milyon TL kar elde edildiği açıklandı.

#DZGYO – Ankara Etimesgut’taki 46 m2’lik yerin 1,7 milyon TL’ye satıldığı açıklandı.

#GRTRK – Şirket bağlı ortaklığı Özova Hububat Tarım’ın depremden zarar gören Hatay’daki tesislerin inşaat çalışmaları kapsamında 80,1 milyon TL bedelli Yatırım Teşvik başvurusunun onaylandığı açıklandı.

#HALKB – 57 gün vadeli 690,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#HDFGS – Sistem Global’e yatırım yapılması kapsamında imzalanan sözleşme sonrasında, ilk faiz yatırım tutarı olan 1 milyon doların ödendiği açıklandı.#ISCTR – Yurt dışında 390 gün vadeli 20,3 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

#ISCTR – 49 gün vadeli 500 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#INFO – 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#KAYSE – Şirket payları 18 Mayıs’ta Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#MEDTR – Şirketin Tire OSB Üretim Tesislerine ek üretim binası yapılması kapsamında Yatırım Teşvik Belgesi revizesi için Bakanlığa yapılan başvurunun onaylandığı açıklandı.

#MMCAS – Geçmiş dönem ödenmemiş ve gecikmeye girmiş vergi borçlarının kapatılması amacıyla vergi dairelerine olan borçların peşin ödeme şeklinin seçilerek başvuru yapıldığı açıklandı.

#NUHCM – Nuri Akın tarafından 108.106 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#OZSUB – Şirketin iştiraki Unifeed Su Ürünleri’nin deneme üretimlerini tamamlanarak üretime başladığı açıklandı.

#ORGE – İstanbul’da inşaası devam eden İstanbul Yeni Havalimanı – Halkalı Metro Projesi’nin Kayaşehir ve Olimpiyatköy İstasyonları Elektrik İşleri’nin yapımına yönelik olarak işveren ile yapılan sözleşmenin 2,1 milyon euro ve 18,8 milyon TL olarak yukarı yönlü revize edildiği açıklandı.

#OZRDN – Pay geri alım programının sona erdiği açıklandı.

#RNPOL – Şirketin 0,90 milyon euroluk anlaşma imzaladığı açıklandı.
#SAMAT – VBTS kapsamında şirket paylarına 16 Haziran’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

#SMRTG – Şirket ile yurt içinde yerleşik bir müşteri arasında 35,6 milyon TL tutarda güneş paneli satışı işine istinaden ön ödeme bedelinin alındığı açıklandı.

#SMRTG – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 400 milyon TL’den 2 milyar TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.

#EUPWR – Şirketin Başkent Elektrik Dağıtım’dan imzalanmak üzere Havalı Hücre&Trafo Merkezi Çerçeve Alt Alımı Konulu iş için 1,1 milyon dolarlık sözleşme daveti aldığı açıklandı.

#EUPWR – Şirketin TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen Toplam 1150 Adet Ayırıcı, Toprak Bıçağı Ve Yedek Malzemeleri Alım İşi konulu ihaleye katılarak 450 Adet 170kv Ayırıcı Ve Yedek Malzemeleri kısmında en avantajlı fiyatı vererek 93,7 milyon TL bedelle 1. Olduğunun açılanması sonrasında, ihalenin şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.

#SUWEN – Kuveyt ve Bahreyn’de faaliyete geçmek üzere münhasır bayilik sözleşmelerinin imzalandığı açıklandı.

#TCELL – Şirket bağlı ortaklığı CJSC Belarusian Telecommunications’un sermayesinin 1,26 BYN’den 1,27 milyar BYN’ye yükseldiği açıklandı.

#TERA – 560 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#TTKOM – Şirketin GES projeleri kapsamında, 317,8 MWe kurulu güç kapasitesine ek olarak 88 MWe kadar daha kurulu güç tahsis edildiği açıklandı.

#TNZTP – Halka arzdan elde edilen fonun 50,2 milyon TL’sinin güneş enerjisinden elektrik üretimi yatırımında, 36,7 milyon TL’sinin yaşlı sağlığı bakımı turizmi, araştırma laboratuvarları kurmak ve aşı üretim tesisleri kurma yatırımlarının finansmanında, 51,7 milyon TL’sinin işletme sermayesi yatırımının güçlendirilmesinde kullanıldığı açıklandı.

#TRCAS – Şirketin %30 iştiraki RWE & Turcas Güney Elektrik’in toplamda 225 milyon TL tutarında temettü dağıtmasına karar verildiği açıklandı.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın