Ethereum’da Büyük Güncelleme Yaklaşıyor

463

25 Temmuz 2022 EconomIcon

Ethereum piyasası, büyük güncelleme öncesi hareketlenmeye devam ediyor.

Ethereum ağı, üretim modelini değiştirecek büyük bir güncelleme için gün sayarken portföylerinde ciddi miktarda Ethereum bulunduran büyük yatırımcılar, yaptıkları işlemlerle dikkat çekmeye başladı.

En büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum, bugün yüzde 18,4 oranında bir piyasa hakimiyetine sahip. Bunun yanında en büyük ikinci kripto para birimi, şu an Kasım 2021 yılında gördüğü zirve fiyatı 4.868 dolardan yüzde 68 oranında değer kaybıyla devam ediyor.

Ethereum ağının Eylül ayında iş ispatı modelinden hisse ispatı modeline geçişi planlanıyor. Bu yolla üretim aşamasında yüzde 99 oranında daha çevre dostu bir kripto para haline gelecek olan Ethereum’un fiyat hareketinde güncelleme tarihi yaklaştıkça volatilitenin de artması beklentiler arasında.

Büyük kripto para transferlerini izleyen Whale Alert, son işlemlerde en büyük kripto para borsalarından biri olan Crypto.com’a anonim bir cüzdandan yaklaşık 12 milyon dolar değerinde 8.000 ETH gönderildiğini kaydetti. Büyük Ethereum işlemlerinin yanında kripto para analitik şirketi Glassnode verileri de bakiyesi olan Ethereum adreslerinin sayısının tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığına dikkat çekiyor.

Ethereum bakiyeli kripto cüzdanlarının sayısı rekor kırdı

Son duruma göre Ethereum barındıran kripto cüzdanlarının sayısı, 84.381.102 adede ulaşarak rekor kırdı. Bu durum Ethereum piyasasına olan güvenin artığına dair önemli bir bulgu olarak kabul ediliyor.

Ethereum ağı, birçok kripto projesine ev sahipliği yapan ve piyasada en çok kullanılan Blockchain ağı olarak önemini koruyor. Ağ, şu an merkezsiz finans (DeFi), NFT ve oyuna kazan sektörünün merkezi konumunda bulunuyor. Ağ üzerine inşa edilen proje sayısındaki artış işlem ücretleri konusunda ETH talebini artırırken bu, geçmiş dönemlerde daha çok hissedilmek üzere kripto paranın fiyatına olumlu yansıdı.

Ethereum fiyatında son durum

Ethereum, geçen sene görülen rekor fiyatından yüzde 68 oranında düşüşle devam ederken bugün 1.510 dolardan el değiştiriyor. Kripto para, geçen haftayı yüzde 19,35 oranında değer artışıyla kapatarak üst üste 3 hafta boyunca pozitif kapanış gördü.

Yeni haftaya satıcılı başlayan Ethereum, açılış fiyatı, 1.597 dolardan yüzde 5 oranında değer kaybıyla ilerliyor.

Ethereum, Haziran ayında 1.000 dolarlık psikolojik destek seviyesini test ettikten sonra Nisan ayından bu yana devam eden düşüş trendinde ilk ciddi toparlanmasını görüyor. En büyük ikinci kripto para, Temmuz ayında yüzde 53’e ulaşan değer artışı gördü.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing.com

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, halka arz, hisse arz, bedelli, bedelsiz, temettü, temettü veren hisseler, temettü hisseleri, kar payı, hedef fiyatlar, şirket haberleri, hekts haber, froto haber, eregl haber, sasa haber, altın son durum, gram altın fiyat, gram altın ne kadar?, çeyrek altın ne kadar?, yarım altın ne kadar, tam altın fiyat, 1 gram altın