Ereğli Demir Çelik (EREGL) Teknik-Temel Analizi

479

18 Temmuz 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Konsensus: AL

Son Fiyat: 27.20 TL

Hedef Fiyat: 41.32 TL

Getiri Potansiyeli: %48,25

Net Satışları ve Kârı Arttı
Şirketin 1Ç22 gelir tablosunda net satışları %179 oranında artarak 29.2 milyar TL olarak gerçekleşti. Satışlardaki artış ile birlikte net kâr %115 artarak 5.63 milyar TL’ye yükseldi.Şirketin net borcu 6.35 milyar TL olarak gerçekleşti.

Oran Analizleri Pozitif
Şirketin 1Ç22 döneminde FAVÖK rakamları %153 artış göstererek 9.76 milyar TL seviyesine yükselirken, FAVÖK Marjı %33.43 seviyesine geriledi. Faaliyet giderleri %121 artış gösterirken, finansal giderler %94.99 düşüş kaydetmiştir. F/K değeri 5.12 ve PD/DD oranı ise 1.17 seviyesi ile sektörün altında fiyatlanıyor. Hissenin mevcut dönemdeki Temettü Verimi Oranı %14.76 olmuştur.

Endekse Görece Negatif Performans
BIST 100 Endeksi son bir yılda %77 değer kazanırken, EREGL ise %72 değer kazandı. Son bir yılda en düşük 14.06 seviyesini gören hisse, en yüksek 36.68 seviyesini gördü.

Teknik Görünüm

En son 14 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.

CCI, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 7 gün önce -100 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.

Momentum, aşırı satım bölgesinde bulunuyor. En son 13 gün önce yeniden aşırı satım bölgesine girmesi düşüşün bir süre daha devam edebileceği şeklinde değerlendirilebilir.

RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 1 gün önce 30 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.

MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 14 gün önce hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Hareketli ortalamasını aşağı yönde kesmiş olması, çok kesin olmasa da, kısa vadeli bir düşüş olasılığına işaret ediyor olabilir.

Kaynak: Halk Yatırım

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, eregl analiz, Ereğli Demir Çelik, Eregl hedef fiyat, Eregl tahmin, Eregl ne olur?, Eregl, Ereglhedef, Eregl kaç lira olur?, Eeregl kaç tl olur?, Eregl uzun vade