Doğan Holding (DOHOL) Teknik Analizi

584

21 Temmuz 2022 EconomIcon

DOHOL Teknik Analizi

Destekler: 3.63-3.47

Dirençler:  3.73-3.80-4.04

DOHOL hissesinde son yabancı payı %20.11. Haftalık bazda %2.20 düşüş, Aylık bazda ise %4.79 yükseliş mevcut. Günlük grafikte RSI 50 karar seviyesinde iken, MACD tetik çizgisinin üzerinde. 7 Temmuz tarihinde öneri listemizde yer alan DOHOL, %6.65 getiri sağlamıştır.

Hisse 20 ve 50 günlük ortalamaları arasında yer alıyor. Haziran sonundan itibaren üzerinde kapanış almadığı 50 günlük ortalaması 3.73’ün yukarı kırılımıyla pozitif bir ivme kazandığını görebiliriz. 3.80 ise DOHOL’de trend değişim seviyesi. 3.80 seviyesi üzerinde tutunursa hedefi 4.04 olacaktır. 3.73 kırılmadıkça ise baskı devam edebilir, bu durumda 3.63 ara desteğimiz. Altına inmesi halinde 3.47’e doğru çekilmeler olası.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama
Son 3 gündür 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasına doğru yükselerek güç kazanıyor. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.
Commodity Channel Index (CCI)
CCI, +100 seviyesinin üzerinde ve aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 1 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girerek yükselişin belki bir süre daha devam edebileceği yönünde işaretler veriyor.
Momentum
Momentum, aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 1 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girmesi yükselişin bir süre daha devam edebileceği şeklinde değerlendirilebilir.
Relative Strength Index (RSI)
RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 28 gün önce 70 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.
MACD
MACD, hareketli ortalamasının üzerinde olması sebebiyle alış pozisyonunu koruyor. En son 1 gün önce hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.
Stokastik
Stokastik, +80 seviyesinin üzerinde ve aşırı alım bölgesinde bulunuyor. Hareketli ortalamasını yukarı yönde kesmiş olması, çok kesin olmasa da, kısa vadeli bir yükeliş olasılığına işaret ediyor olabilir.

Dönemsel Yabancı Yatırımcı Analizi
Geçtiğimiz Haziran ayında yabancı yatırımcılar -49.02 Milyon TL net satım gerçekleştirdi. İçinde bulunduğumuz Temmuz ayının son 3 yıllık yabancı işlemleri ortalamasına bakıldığında -6.96 Milyon TL seviyesinde ve satım yönlü olduğu gözlemleniyor.Şirketin halka açık piyasa değerinin yabancı oranına bakıldığında, yabancı paylarındaki değişimin 3 yıllık ortalaması Haziran ayı için %1.82 düzeyinde olduğu görülmekte.Geçtiğimiz Haziran ayında yabancı paylarının, halka açık piyasa değeri üzerindeki payı %-1.54 azalış gösterdi.

Kaynak: Halk Yatırım

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, halka arz, hisse arz, bedelli, bedelsiz, temettü, temettü veren hisseler, temettü hisseleri, kar payı, hedef fiyatlar, şirket haberleri, hekts haber, froto haber, eregl haber, sasa haber,