Deva Holding “DEVA” Hisse Yorumu!

899

7 Mart 2024 EconomIcon

Borsa İstanbul’un önemli hisselerinden biri olan DEVA hissesi pozitif görünümü ile dikkat çekiyor! Yatırımcılar tarafından son dönemde oldukça ilgi gören DEVA hissesinde son durum nasıl? Hissede teknik görünüm ne yönde? DEVA hisse yorumu ve teknik analizi aşağıda….
DEVA Hisse Yorumu ve Teknik Analizi

Deva Holding “DEVA” hisse senedi grafiğinde pozitif sinyaller bizi karşılıyor. Hisse için önemli bir destek seviyesi olan 74.80 TL seviyesinden tepki yükselişi alınmış. Hisse destek seviyesine tutunmuş ve yukarı yönlü harekete başlamış. DEVA hissesinde enedeks de pozitif görünümde bulunduğu sürece yükseliş gözlemlenebilir. Önemli bir direnç seviyesi olan 80 TL seviyesi aşılırsa bir diğer destek seviyesi olan 90 TL seviyesi görülebilir.

İndikatörlere bakacak olursak, MACD indikatöründe çok açık bir şekilde toparlanma görüyoruz. Kırmızı çubukların ardından açılan beyaz çubuklar yükselişi destekler nitelikte. RSI indikatöründe ise 50 seviye altından yukarı yönlü harekete geçtiğini görüyoruz. RSI indikatörünün 50 seviyesinin üstüne çıkması halinde hisse fiyatında yükselişi daha net şekilde görebiliriz.  Parabolic Sar indikatörü ise düşüş trendini sonlandırmaya çok yaklaşmış durumda. SAR indikatörü bir yükseliş trendi çizmeye hazır.

Genel bir değerlendirme yapacak olursak, hisse fiyatı şuan dip seviyelerde bulunuyor. Bist 100 endeksinin yatay ya da yukarı yünlü hareketlerinde DEVA hissesi de yükselişini devam ettirebilir.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın