Deniz Yatırım Hisse Senedi Önerileri

422

6 Temmuz 2022 EconomIcon

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

Piyasa Yorumu

BIST 100 endeksinde açılış işlemlerinin yatay-negatif olmasını bekleriz. En yakın destek noktası olarak 2346, yukarı yönlü tepkilerde ise direnç bölgesi olarak 2405’i takip edeceğiz. Bugün global fiyatlamalar açısından ABD’de açıklanacak olan ISM-H endeksi ve FOMC tutanaklarının kritik önemde olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Bugünün Haberleri

Hisse Senetleri

▪ ASELS; Yeni iş ilişkisi / sınırlı olumlu
▪ ENJSA; Eşarj elektrikli araçlar için hızlı şarj istasyonu destek programı sonucu / olumlu
▪ HEKTS; Yeni iş ilişkisi / sınırlı olumlu
▪ KRDMD; Temmuz-Eylül dönemi satış duyurusu / nötr
▪ SMRTG; Teknoyatırım başvuru sonucu / sınırlı olumlu

Ekonomik Veriler

▪ 09.00: Almanya, fabrika siparişleri, %-0.5-aylık, %-5-yıllık, Mayıs,
▪ 11.10: BOE, Pill konuşması,
▪ 12.00: Euro Bölgesi, perakende satışlar, %0.4-aylık, %-0.3-yıllık, Mayıs,
▪ 16.00: BOE, Cunliffe konuşması,
▪ 16.00: Fed, Williams konuşması,
▪ 17.00: ABD, ISM-hizmet endeksi, 54.0, Haziran,
▪ 17.00: ABD, JOLTS iş açılışları, 10.9 milyon, Mayıs,
▪ 21.00: ABD, FOMC tutanakları, Haziran.

Deniz Yatırım Model Portföyü

Deniz Yatırım Model Portföy, Deniz Yatırım Strateji ve Araştırma Bölümü tarafından, temel analiz kriterlerine göre hazırlanmış, orta-uzun vadeli hisse senedi tavsiye listesidir. Alınan pozisyonlar sadece uzun yönlüdür (long only). Herhangi bir rakamsal/yüzdesel getiri hedefi söz konusu değildir. Herhangi bir şirket sayısı sınırı söz konusu değildir. Herhangi bir sıklıkta/takvim dahilinde değişiklik yapma zorunluluğu söz konusu değildir. Strateji ve Araştırma Bölümü analistleri portföyü takvim yılı içerisinde piyasa koşulları izin vermez ise değiştirmeme hakkına sahiptirler. Portföy içerisinde yer alan şirketler için temel analiz açısından getiri potansiyeli kalmamış dahi olsa da (değerleme olarak) şirket markasına olan geçmiş ve gelecek dönem güveni ile liste içerisinde kalmaya devam edebilirler. Portföyde yer alan şirketler için AL tavsiyesi bulunması zorunluluğu söz konusu değildir. Bölüm analistleri, TUT ve/veya Gözden Geçiriliyor önerileri ile de liste içerisinde şirket tercihinde bulunabilirler.

Kaynak: Deniz Yatırım

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, halka arz, hisse arz, bedelli, bedelsiz, temettü, temettü veren hisseler, temettü hisseleri, kar payı, hedef fiyatlar, şirket haberleri, hekts haber, froto haber, eregl haber, sasa haber,