Büyük Borsalarda Listelenme Haberiyle CEEK Fiyatı Yüzde 30 Yükseldi!

289

9 Nisan 2022 EconomIcon

Metaverse sektörünün popüler kripto varlıklarından olan CEEK, bu hafta listelenme haberiyle önemli fiyat artışları gördü.

408 milyon dolar piyasa değeriyle 155. sırada bulunan CEEK VR (CEEK), bugün yüzde 10 geri gelerek 0,55 dolar seviyelerinden el değiştirmesine karşılık KuCoin ve Huobi Global gibi büyük borsalarda listelenme gelişmesiyle dün yüzde 30’u aşan bir fiyat artışı gördü.

CEEK fiyatı, bu hafta 0,42 dolar seviyesinden alıcı bulduktan sonra dünkü işlemlerde 0,64 dolara kadar yükseldi ve Metaverse tokenleri arasında en iyi fiyat performansına sahip kripto varlık oldu.

CEEK VR (CEEK) Nedir?

Haziran 2018’de piyasaya sürülen bir proje olan CEEK VR (CEEK), müzik ve canlı konserler için en çok ilgi gören Metaverse tabanlı kripto varlıklarından biridir. CEEK, spor, eğlence, TV, müzik gibi sektörlerde çeşitli sanal gerçeklik deneyimleri sunar.

CEEK VR’ı benzersiz kılan özelliği ise tescilli VR kulaklığı ve BestBuy ve Target gibi büyük perakendecilerde bulunan yüksek çözünürlüklü 4D kulaklıklarıdır. CEEK, geçen yılın sonlarında The Ellen Show’da görünse bile, kripto alanında önemli ortaklıklara sahip. CEEK ayrıca Lady Gaga, Ziggy Marley, Demi Lovato, U2 gibi dünyaca ünlü ikonlarla iş birliklerine imza attı.

CEEK, Ethereum ve BNB zincirlerinde hem ERC-20 hem de BEP-20 sürümlerini içeren platformun birincil hizmet tokenidir. CEEK sahipleri sanal gerçeklik alanlarına, hayır amaçlı bağış toplama etkinliklerine, spor etkinliklerine, konserlere katılabilirler.

Kucoin ve Huobi Global listeleme haberleri CEEK talebini artırdı

Hem Huobi Global hem de KuCoin gibi büyük borsalardan ikisinin aynı anda platformlarında CEEK tokeni listelemesi, bu hafta düşüş ağırlıklı devam eden kripto piyasalarında CEEK’in yukarı yönlü bir ivme kazanmasını sağladı.

CEEK piyasa değeri, son fiyat artışıyla 100 milyon doların üzerinde artış gördü. Bazı yorumculara göre CEEK, mevcut ortalıkları ve kullanım durumları değerlendirildiğinde kripto aleminde henüz yeterince değerlenmemiş bir Metaverse projesi olarak görülüyor.

CEEK fiyatı, dünkü yüzde 30’luk yükselişten sonra bugün bir miktar geri çekilmesine rağmen haftalık yüzde 27 değer artışıyla 0,55 dolar seviyelerinde el değiştiriyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing.com