Bugün Yükseliş Beklenen Hisseler

473

25 Temmuz 2022 EconomIcon

Ziraat Yatırım

BIST-100

Geçen haftaya sert yükselişlerle başlayan endeks haftanın son işlem gününe doğru bir miktar durulsa da kanal üst bandı ve 50 günlük ortalamasının üzerinde kalmayı başardı. Günlük göstergelerde de anlamlı toparlanma gözlendi. Bu kapsamda, endeksin 2.500 desteğinin üzerinde kalarak yükseliş isteğini sürdürebileceğini ve 2.561 direncini hedefleyebileceğini düşünüyoruz. Ara direnç 2.543.

BIST-30 Kontratı

Düşüş kanalının üzerine çıktıktan sonra aylık ortalamasına kadar yükseliş kaydedip bu ortalamadan kar satışlarıyla karşılaşan kontratta 2.737 desteği önemli. Bu seviye kırılmadıkça kontrat 2.790/2.800 bölgesinden bulunan aylık ortalamayı tekrar test etmek isteyebilir ki bu ortalamanın kırılması durumunda yeni bir yükseliş dalgasına girilebilir ve ilk etapta da 2.825 seviyesi hedef olabilir.

Günlük Hisse Öneri Listesi

 

Oyak Yatırım

Hafif satıcılı bir açılış bekliyoruz…

Endeks, Cuma günü gerçekleşen işlemlerde 5,19 puan yükselişle 2,516 puan seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Endeksin 2,490 destek seviyesi üzerinde yükseliş momentumunun korunması beklenebilir. Gün içi ilk direnç noktamız 2,530 seviyesinde bulunuyor. Sonraki direnç noktamız ise 2,550 puan seviyesidir. Gün içi ilk destek noktamız 2,490 seviyesinde bulunuyor. Sonraki destek noktamız ise 2,460 puan seviyesidir.

 

Gedik Yatırım

BIST-100 Strateji

Yurt dışı piyasalarda etkili olan pozitif havanın katkısıyla geçen haftanın ilk yarısında yükselişlerin güç kazandığı BIST-100 Endeksi’nde haftanın ikinci yarısında ise dalgalı bir seyir kaydedildi. BIST-100 Endeksi’nde 2.500 üzerinde tutunmanın korunması ve küresel çapta toparlanma eğiliminin sürmesi yükselişlerin devamlılığı açısından önem taşımaktadır. Endekste 2.542 – 2.560 ve 2.588 seviyeleri direnç olarak izlenecektir. Yurt dışı kaynaklı yaşanabilecek satışlarda ise ilk olarak 2.500 seviyesi izlenecek olup, devamında 2.469 ve 2.450 seviyeleri destek olarak önem kazanacaktır. 2.450 seviyesi altındaki kapanışlarda yeniden 2.400 seviyesi altına sarkan bir fiyatlama yaşanabilir. Finansal sonuç dönemi boyunca yaşanabilecek hisse bazlı ayrışmalara karşı da dikkatli olunmalıdır.

Günlük Hisse Senedi Önerileri

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, halka arz, hisse arz, bedelli, bedelsiz, temettü, temettü veren hisseler, temettü hisseleri, kar payı, hedef fiyatlar, şirket haberleri, hekts haber, froto haber, eregl haber, sasa haber, altın son durum, gram altın fiyat, gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın fiyat,