Bu Hisseler Elinizde Varsa Dikkat Edin!

35

12 Eylül 2023 EconomIconBorsa İstanbul, tarafından alınan karar neticesinde 6 hissede önleyici tedbir uygulanacak.

BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamaya göre Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, Inveo Yatırım Holding (#INVEO.E)İş Girişim (#ISGSY.E) ve Polisan Holding (#POLHO.E) payları 12/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

BİST’in açıklamasında ayrıca, Atlas Yatırım Ortaklığı (#ATLAS.E) ve Trend GMYO (#TDGYO.E) paylarında 12/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacağı, söz konusu iki hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirlerin de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edeceği belirtildi.

Bu kararlara ek olarak BİST, Kuştur Kuşadası Turizm (#KSTUR.E) hisselerinin 12/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görmesini kararlaştırdı.
KSTUR hisselerinde uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsıyor.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın