Bu Hafta Yükseliş Beklenen Hisseler

470

25 Temmuz 2022 EconomIcon

Ahlatçı Yatırım

Haftalık Model Portföy

1-22 Temmuz Haftasında portföyümüzde yer alan pay senetlerinden hedef fiyat aralığına OYAKC ulaşmıştır. ALKIM, AYDEM, KORDS ve YKBNK hisselerinde stop-loss seviyeleri çalışmıştır. 1-22 Temmuz haftası boyunca XU100 %2,98 yükselirken, Ahlatcı Yatırım haftalık model portföydeki değer artışı ise % 1,28 olmuştur.

Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden OYAKC – ALKIM- AYDEM-KORDS ve YKBNK hisselerini model portföyümüzden çıkarırken bu hisseler yerine KCHOL-DOHOL-GSDHO-SOKM-TOASO hisselerini ekliyoruz.

Ziraat Yatırım

BIST100 Teknik Analiz

Geçen haftaya sert yükselişlerle başlayan endeks haftanın son işlem gününe doğru bir miktar durulsa da kanal üst bandı ve 50 günlük ortalamasının üzerinde kalmayı başardı. Günlük göstergelerde de anlamlı toparlanma gözlendi. Bu kapsamda, endeksin 2.500 desteğinin üzerinde kalarak yükseliş isteğini sürdürebileceğini ve 2.561 direncini hedefleyebileceğini düşünüyoruz. Ara direnç 2.543.

Haftalık Hisse Teknik Öneri Listesi

 

Yatırım Finansman

BIST 100

Fed’in faiz kararı bu hafta açıklanacak ve Fed haftasına girerken küresel piyasalar zayıf seyrediyor. Fed’den en az 75 baz puanlık faiz artırımı bekleniyor. 2Ç finansallar ABD tarafında iyi fakat veri akışı zayıf. Bu da resesyon endişesini artırabilir. İçeride açılış beklentimiz yatay. Teknik olarak BİST100 endeksinde 2540 ve 2590 direnç olarak öne çıkarken, geri çekilmede ise 2500 ve 2430 destek olarak izlenebilir.

Haftalık hisse önerilerimiz: THYAO, SAHOL, GUBRF, ENJSA
Dirençler 2540 2590 2685
Destekler 2500 2430 2340

Haftalık Hisse Önerileri

 

kripto para analiz siteleri, kripto para analizi,  hisse senedi analizleri, hisse senedi teknik analizleri, hisse senedi temel analiz, hisse senedi temel analiz sitesi,  borsa analiz sitesi, borsa analiz siteleri, borsa teknik analiz siteleri, borsa teknik analiz yöntemleri, borsa firma analizleri, borsa şirket analizleri, borsa şirket hisseleri analizi borsa hisse analizleri, borsa hisse analizi, hisse öneri, hisse tavsiye, halka arz, hisse arz, bedelli, bedelsiz, temettü, temettü veren hisseler, temettü hisseleri, kar payı, hedef fiyatlar, şirket haberleri, hekts haber, froto haber, eregl haber, sasa haber,

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın