Bu Hafta Yükseliş Beklenen 3 Hisse!

34

9 Eylül 2023 EconomIconHaftaya yurt içerisinden gelecek veriler ile başlayacağız…

Haftanın ilk işlem gününde içeride Temmuz ayı sanayi üretimi, işsizlik oranı ve cari hesap verileri izlenecek. Hatırlanacağız üzere Haziran ayında cari hesap Kasım 2022’den bu yana ilk kez fazla vermişti. Haftanın devamında perakende satışlar ve bütçe dengesi ile TCMB’nin piyasa katılımcıları anketi takip edilecek. Son üç aydır yükselmeye devam eden yılsonu TÜFE beklentisi Ağustos ayında %59,46 olarak açıklanmıştı.

Küresel tarafta haftanın odak noktası ECB’nin faiz kararı olurken, yine Euro Bölgesi’nden sanayi üretimi ve ticaret dengesi verilerini de izliyor olacağız.

İngiltere’den sanayi üretimi ve imalat verileri ile ticaret dengesi verileri ile ABD’de FED’in Eylül toplantısı öncesinde yakından takip edilecek olan enflasyon ve perakende satışlar takibimizde olacak.

Haftanın son işlem gününde ise Çin’den sanayi üretimi, perakende satışlar ve işsizlik verileri öne çıkıyor.

Haftanın Yükseliş Beklenen Hisseleri

 

11-15 Eylül Haftası InvestAZ aracı kurumu üç hisseden yükseliş beklemektedir. Bu hisseler sırasıyla TOASO, KMPUR, AKSA dır. En güçlü yükseliş %6,50 ile KMPUR hissesinden beklenirken ikinci güçlü yükseliş beklentisi %5,80 ile TOASO hissesinde bulunmaktadır. Son olarak AKSA hissesinde %5,60 yükseliş beklenmektedir.

Kaynak: Invest AZ

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın