Bu Hafta Yükseliş Beklenen 16 Hisse Senedi

2.535

7 Kasım 2022 EconomIcon

Ziraat Yatırım

BIST100 Teknik Analiz

Cuma günü hacimli bir şekilde haftalık ortalamasından uzaklaşan endekste göstergelerdeki güçlenme de tekrar belirginlik kazandı. Bu kapsamda, endekste yükseliş eğiliminin de belirginleşerek devam etmesini bekliyoruz.

Haftalık Hisse Teknik Öneri Listesi

Düşük komisyonlu işlem yapmak için tıklayınız

Gedik Yatırım

Her hafta başında düzenli olarak yayınladığımız Haftalık Bülten’lerde «Teknik Takibimizde Olan Hisseler»i paylaşmaktayız.

Bu kapsamda yapılan hisse seçiminde teknik dinamikler baz alınmakta olup, belirtilen işlem koşullarının gerçekleşmesi durumunda ilgili hisselerin haftalık bazda BİST 100’e kıyasla haftalık getirilerinin daha yüksek olacağı öngörülmektedir.

Teknik takibimizde olan hisseler için uygun alım aralıkları, hedef fiyat ve zarar kes seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Piyasa koşullarındaki genel değişimlerin bu hisseleri de BETA’ları oranınca etkilemesi beklenebilir.

İntegral Yatırım

Endekste yükselen trend bir kez daha kırıldı.

Bist 100 endeksinde teknik olarak izlediğimiz yükseliş kanal hareketleri birer birer yukarı yönde kırılıyor. En son 4150 direnç seviyesi ile devam eden yükselen trend eğilimi de yukarı yönde kırıldı. Endeksin 4150 seviyesi üzerinde yerleşmekte ısrarcı olması halinde burası yeni zeminimiz olabilir. Yeni yükselen kanalın üst bandı ise yaklaşık olarak 4600 seviyesinden geçiyor. Bu seviye yüksek gibi görünebilir ancak endeks 3800 – 4150 arasında izlediğimiz yükselen kanalı yaklaşık iki buçuk – üç haftada kırdı. Açıklanan bilançoların etkisini gördüğümüzden bahsetmek mümkün tabii ki. Önümüzdeki hafta bilanço döneminin bitmesiyle birlikte belki bu kadar hızlı reaksiyonlar görmeyebiliriz. Ancak ana yön yukarı olmaya devam ediyor. Önümüzdeki dönemlerde daha derin düzeltmeler olsa dahi yükseliş eğiliminin süreceğini ve alım fırsatı vermeye devam edeceğini düşünmekteyiz.

Uygulamamızı İndirmeyi Unutmayın