Borsa İstanbul Günün İlk Saatlerinde Nasıl Hareket Ediyor?

358

5 Nisan 2022 EconomIcon

Borsa İstanbul, dün pozitif görünümünü devam ettirerek yükseliş ivmesini korudu. BIST 100 endeksi, yüzde 2,65 oranında değer artışıyla 2.311 puandan gün kapanışı gerçekleştirdi.

Borsa İstanbul, Güne Yükselişle Başladı.

BIST 100 endeksi, yüzde 0,44 oranında değer artışıyla yeni güne 2.321,61 puandan başladı.

Borsa açılışında ulaştırmateknoloji ile metal ürünleri, makineler, ortalama yüzde 1 değer artışıyla ortalamanın üzerinde bir yükselişle güne başlayan sektörler oldu. Bunun yanında telekomünikasyon, turizm ve spor, düşük oranlı düşüşle güne sakin başlayan sektörler arasındaydı.

Borsa İstanbul’da işlem gören tüm hisse senetleri arasında günün ilk saatinde Armada Bilgisayar (ARMDA) tavan fiyatından işlem görürken öne çıkan hisse senedi oldu.

ARMDA hisselerinin ardından şu an Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. (TMSN), Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASUZU), Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (ULUSE) ve LDR Turizm A.Ş. (LIDER) değer artışlarıyla ilk sıralarda yer aldı.

Borsa İstanbul’un yeni şirketi LDR Turizm, güne tavan fiyatı 22,54 TL’den başladıktan sonra yüzde 5 gerileme görerek 21,42 TL fiyatından el değiştiriyordu.

Güne değer kayıplarıyla başlayan hisse senetlerinin başında ise CEO Event Medya A.Ş. (CEOEM), Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret AS (GZNMI) ve Kent Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KENT) bulunuyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak: Investing